Şiddete uğrayan afiyet çalışanı depremzedelere hediye üzere uzlaştı

Şiddete uğrayan esenlik çalışanı depremzedelere bergüzar neredeyse uzlaştı

BOLU Bolu’de çalıştığı hastanede yavuklu ve fiziki şiddete maruz mütezayit esenlik çalışanı Saraka Ceran, şahısla depremzedelere 5 bin TL ödül yapması şartıyla uzlaştı.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Yetişek ve Araştırı Hastanesi’nde fariza eden keyif çalışanı Saraka Ceran, geçtiğimiz sene pestil yakını tarafından yavuklu ve fiziki şiddete maruz kaldı. Beyaz harf çağrısı üzerine Ceran, hüküm gösteren şahıstan şikayetçi oldu. Dosya Uzlaştırma Bürosu’na gönderildi. Ceran ve nüfus, telif hakkı masasına oturdu. Kortej Ceran, depremzedelere 5 bin TL yardımda bulunması gibi uzlaşacağını söyledi. Can ise Ceran’ın bu teklifini akseptans etti. Saraka Ceran’a yaşıt davranışı nedeniyle Türk Sağlık Sen Bolu Şube Başkanı Furkan Özübek vasıtasıyla teşekkür belgesi verdi.

“İnsan kendini düşünmüyor”

Tıpkısı zamanda Türk Afiyet Sen Bolu Şubesi üyesi olan Hezel Ceran, ” Türkiye’ye esbak olsun. İçimiz yanıyor. Herhangi Bir cins fedakarlığı yapmaya hazırız. Kul Kahramanmaraşlıyım. Böyle benzeri karar kabul etme gereksinimi duyduk. Bari hakeza vaziyetler yaşanmasa, keşki yer sarsıntısı olmasa, bari beyaz zehir kod olmasa, sağlıkta ivinti olmasa. Üzgünüm. Memleketimizin yaşadığı hareket felaketinden birlikte çokça üzgünüm. Filhakika aklımız, kalbimiz zelzele bölgesindeydi. Şüphesiz katkı sağlarız noktasında aklıma hakeza ayrımsız husus geldi. İnsan kendini düşünmüyor. Oradaki insanları düşünüyorsun. O yüzden hakeza aynı değişmeyen aldım” dedi.

“Keyif çalışanlarımız bölgede gönüllü bakım vermektedir”

Iskambil ve beraberlik ile bu pres günlerin aşılacağına ilgi calip Türk Afiyet Sen Bolu Bölüm Başkanı Furkan Özübek, “Bizde farkındalık olması açısından Türk Keyif Sen namına elimizi taşın altına koyup, depremzedelerin yaralarını koparmak üzere canla başla çalışmalara başladık. Cansiperane adına de sağlık çalışanlarımız bölgede gönüllü namına bakım vermektedir. Tanrı onların ayağına taş değdirmesin” diye konuştu.

“Kendisi dahi bir depremzede yakını”

Küçümseme Ceran’ın eş aynı davranışta bulunduğunu ifade eden Özübek, “Üyemiz Kortej Ceran, murafaa uzlaştırmaya gidin şeklinde karar verince, haddinden fazla güzelce bir örnek tutum sergileyerek, ‘Depremzedelere müzaheret ederseniz bende sizinle uzlaşırım ve sevgili ortadan kalkar’ dedi. Kendisi bile aynı depremzede yakınıdır ayrımsız zamanda. Ailesi dahi depremde zarar görmüş ve şuan çadırda kalmaktadır. Bu emsal davranıştan muhit namına sendikamız hesabına teşekkür ederim” sözlerine ekledi.

Share: