Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne atak etti

Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne akış etti

ELAZIĞ Elazığ’birlikte sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle hafta sonunu birlikte fırsat bilen vatandaşlar, Hazar Gölü’ndeki plajlara atak etti.

Elazığ ve bölgesinde çekicilik sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye bitmeme ediyor. Sıcaktan bunalan ve açılmak talip vatandaşlar ise hafta sonunu birlikte vesile düşünülerek Sulh Gölü’nün kıyısında kâin plajlara akış etti. Özellikle Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman özellikle kalkmak için kasaba illerdeki vatandaşlar, denize ırak olmaları zımnında Barış Gölü’nü yeğleme ediyor. İki cezire ve hafi kenti kâin Barış Gölü çevresi, otelgarni, kamp çerge alanları ile tatilcilerin gözde mekanı oldu. Akdeniz ve Iye sahillerini aratmayan Hazar Gölü’nde tatilcilere şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, bölge turu kabilinden imkanlar birlikte sağlanıyor.

Havanın ısıdam olduğunu tamlayan Emrullah Işlek, ” Diyarbakır’dan buraya açılmak üzere geliyoruz. Sivrice iyice aynı vadi. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar için farklılık oluyor. Gösterişli havalarda buranın havası bize çokça dolgunca geliyor” dedi.

Tuğba Cerbezeli, “Elazığ’dan geldim. Hava ve Sivrice çok iyice. Bu yıl yunak gidiyor. Gölde serinliyor ve sunturlu mesafe geçiriyoruz. Ulus Antalya’ya İzmir yahut Muğla’ya gitmek yerine burayı tercih edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diye niteleyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini nâkil Kıymetli Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili fırsat düşünülerek buraya geldik. Gelgel sıcak. Bölge anlımda dahi Elazığ hamam tıpkı şehrimiz. Bizde serinlemek anlamında kaçamak olarak buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: