Sermaye işe alımları azaltıyor

Zuckerberg geçkin, çalışanlar ile haftalık gerçekleştirilen tıpkı soru-karşılık toplantısında yaptığı konuşmada “Eğer bahse girecek olsam, bunun mümasil tarihte gördüğümüz bildirme iri gerileme olacağını söyleyebilirdim” dedi.

Zuckerberg, Sermaye’nın 2022’da işe almayı hedeflediği mühendis sayısını %30 azalttığını, 2023’te işe almayı hedeflediği mühendis sayısını ise henüz evvel açıkladığı 10.000 bakir mühendisten yaklaşık 6.000-7.000 kişiye düşürdüğünü söyledi.

Müşareket işe alımları azaltacağı yönünde planlara sabık kamer bel etmişti, fakat kesin sayılar elan önce açıklanmamıştı.

Sözcü’dahi vadi kayran habere bakarak, Zuckerberg, Sermaye’yı şirketin daha balaban hedeflerine ulaşmakta zorlanan çalışanlardan arındırmak üzere da performans yönetimi konusuna ağırbaşlılık verileceğini tabir etti.

Zuckerberg, “Realist olursak müşareket bünyesinde burada olmaması gereken ayrımsız sıra âdem var. Benim beklentileri ilerleme, daha iri hedefler koyma ve türkçesi baskıyı biraz müzayede isteğim sonucunda bazılarınız buranın size akıllıca olmadığına karar verebilirsiniz. Bu durumda kendinizi seçmeniz benim amacıyla sav olmayacaktır” dedi.

Teknoloji şirketlerinin çoğu ESIR ekonomisinde duraklık görüleceği yönünde beklentiler ile hedeflerini düşürmüştü, ancak Meta’nın pay fiyatlarındaki düşüş eş şirketler Apple ve Google’a kıyasla haddinden fazla henüz kötü oldu.

Meta, Metaverse’birlikte kıyafet mağazası açıyor

 

Sermaye’da kriz: İstifalar bitmeme ediyor

 

Zuckerberg: 1 bilyon kişinin rastgele biri metaverse’te yüzlerce dolar harcayacak

 

Share: