Serencam dakika bili… Hararet sâdır evde cesedi mevcut kızın ailesinin avukatından izah

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde cuşuhuruş çıkan evde cesedi bulunan 15 yaşındaki kızın ailesinin avukatı, ellerindeki bulguların şüphelinin cinayeti işkence çektirerek öç amacıyla işlediğini gösterdiğini söyledi.

Ölen Büşra Kabataş’ın ailesinin avukatı Cemal Tınarlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şüphelinin ifadelerinde tutarsızlıklar olduğunu ifade etti.

Şüphelinin, ölen kızın annesiyle görüşmeye geldiğini kanıt ettiğini fakat bunun doğru olmadığını savunan Tınarlıoğlu, “Birlikte getirdiği materyallerin bütünü ezinç için gelindiğini gösteren materyaller. Koli bandı, ip, elektro yadırgatıcı aleti, yanıcı jel kadar deliller, eziyet için hazırlıklı olarak geldiğini gösteriyor.” diye niteleyerek konuştu.

Tınarlıoğlu, “Anneye geldiğini argüman ediyor ama bu öyle göstermiyor, neymiş intikam amacıyla mamul aynı cinayete benziyor. Gözlemlerimize bakarak kızımıza alçak tıpkı işkence yapmış. Bu işkencenin amacı da aileye ezinç üzere görünüyor.” ifadelerini kullandı.

Büşra Kabataş’ın üzerinde bayıltıcı nitelikte sıfır 20’nin üstünde bıçak izi olduğunu aktaran Tınarlıoğlu, “Bunların kâffesi bertik ve kesi olduğu amacıyla azap kendisine görünüyor, ezinç yüklemek üzere yapılmış. Vücudun bambaşka bölgelerinde dokunaklı kendisine var. Bu bile ezinç yaptığını gösteriyor.” diye konuştu.

Tınarlıoğlu, evde çıkan yangına değinerek, şunları kaydetti:

“Yakma aşamasında de şu anki tahminimizi söylüyoruz; mahsus canlıyken yaktı. Yaşıyordu o anda, bulgular onu gösteriyor. Adli tıp sonuçlarını henüz görmedik ama neticede haddinden fazla tedarikli geldiği ve intikam üzere bu cinayeti işlediği belli. Bize bakarak bu kesin. Hiçbir indirim olmadan ağırlaştırılmış müebbet kodes cezasını gerektiren ayrımsız yanlışlık. Tek iskonto almaması gerekir, tahrik ve benzeri tenzilat almaması gerekir çünkü vahşice planlanmış ve azap ederek yapılmış tıpkısı cinayet.”

Mavera yandan aynasız T.Y, emniyetteki ifadesinde, annesi A.Ç. ile ilişkisi olduğu dönemden Büşra Kabataş’ı tanıdığını söyledi.

A.Ç. ile bahsetmek için eve gittiğini tamlayan T.Y, yanında mangal tutuşturucu jel, sahte çamaşır ipi, argaç ve henüz geçmiş internetten satın aldığı elektroşok cihazı ile koli bandı bulunduğunu belirtti.

Evden çıkarken karşılaştığı Büşra Kabataş’ın namına taşlama ettiğini argüman eden çirkin, kızı eve çıkardığını ve akak odasında bayılması için vücuduna elektroşok cihazını tuttuğunu, bayılmayınca atkıyla ağzını kapatarak bantladığını, ellerini ve kollarını iple bağladığını anlattı.

Kızı oynatmak üzere mutfaktan bıçak aldığını belirten berbat T.Y, geri döndüğünde ise ellerini ve kolları dağılmış olan kızın kendisine tekme attığını argüman etti. T.Y, bu tam üzerine düştüğü kızın boğazına bıçağın saplandığını anlattı.

Kızın yerinden kalkmaya ve bağırmaya devam etmesi üstüne yastığı üzerine koyduğunu ve bastırdığını anlatan T.Y, tıpkı süre sonradan akışmaz kalınca bile üstüne mangal jelini döktüğünü ve ateşlediğini, peşi sıra evden ayrıldığını, yanına aldığı malzemeleri çöpe attığını bildirme etti.

Olay

Mustafapaşa Mahallesi 721. Sokak’ta mevcut evde 7 Ekim’de çıkan cuşuhuruş itfaiye ekiplerince söndürülmüştü. Yangının başladığı odada 15 yaşındaki Büşra Kabataş’ın cesedi bulunmuştu.

Polis ekiplerince yapılan tetkik sonucu, Kabataş’ın annesi A.Ç’nin bozuk erkek arkadaşı T.Y’nin genç kızı öldürdükten sonra evi ateşe verdiği belirlenmişti.

İl Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Büro Müdürlüğü ekiplerince cızlam hazırlığındayken yakalanan T.Y, çıkarıldığı gözetleyici barış ukubet hakimliğince tutuklanmıştı.

Share: