Serencam Dakika | Aracına hemzemin geçitte bulaşıcı treni çoğaltan ziraat mühendisi öldü

MANİSA’da sâri treninin çarpıp, 600 metre sürüklediği hafif ticari aracın sürücüsü, tarım mühendisi Şükrü Sever (26) hayatını kaybetti.

Ilçe, saat 11.00 sıralarında, Şehzadeler ilçesi Çakalazmağı mevkisindeki kontrolsüz hemzemin geçitte meydana geldi. Ankara- İzmir seferini eden yolcu treni, hemzemin geçide kontrolsüz giren Şükrü Sever’in kullandığı 09 SB 345 plakalı belli belirsiz ticari araca çarptı. Trenin, 600 metre sürüklediği aracın sürücüsü Sever, hayatını kaybetti. Kaza namına uyanık, polis, itfaiye aracı ve keyif ekipleri gönderme edildi. Sever’in donmuş bedeni, savcının incelemesinin ardından Manisa Merkezefendi Kerem Hastanesi’ne kaldırıldı. Bire Bir fabrikada kültür mühendisi olan Şükrü Sever’in pres için nitelikli biber andırmak amacıyla Manisa’de tarlaları dolaştığı belirtildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDITrende yolculuk yapan Eder Çelik, “İlk anda ayrımsız şey hissetmedik. Katar durduktan sonra biri, içeride hemşire, hekim var mı diye bağırdı. Aynı hemşire çıktı, götürdüler. Ben yolculardan birinin rahatsız evet bile kalp krizi geçirdiğini düşündüm. Trenden indiğimizde kazayı ayırt ettik. Neredeyse 1 kilometre kadar sürüklemiş. Araçta hangi motor noksan hangi ayrımsız özdek. Eş içerisinde ölmüş dediler” diye konuştu.

Cingöz kazaya ilgilendiren soruşturma başlatırken, olay nedeniyle duran seferler 2 saat bilahare yeniden başladı.

Share: