Serencam an haberi: BİR AİLENİN BULUNMAYAN OLDUĞU KAZADA, OTOMOBİL ÇÖP KONTEYNERİNE ÇARPIP HAVALANARAK ŞARAMPOLE UÇMUŞ

TRABZON’bile kontrolden çıkan otomobilin 50 metre yükseklikten şarampole uçtuğu, sürücü Mehmet Görmüş Geçirmiş (32) ile eşi Emine (27) ve oğulları İnayet (6) ve Çetin Güzel Görgülü’ün (3) hayatlarını kaybettiği kazanın nedeni araştırılıyor. İlk tespitlere bakarak, otomobilin nöbet kenarındaki gübür konteynerine çarpıp havalanarak bariyerlere takılmadan şarampole uçtuğu ortaya çıktı.

Kaza, mazi saat 20.00 sıralarında Arsin ilçesi girişi Karadeniz Kıran Yolu’nda meydana geldi. Mehmet Deneyimli yönetimindeki 31 ADS 672 plakalı araba, sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu 50 metre yükseklikten şarampole uçtu. Kazayı görenlerin ihbarı üstüne bölgeye çok sayıda polis güçleri, sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri atıf edildi. Ekipler, otomobildeki Mehmet, eşi Emine ile oğulları İnayet ve Yavuz Yakın Görmüş Geçirmiş’ü kırıcı yaralı kendisine araçtan çıkardı. Keyif ekiplerinin önce müdahalesinin arkası sıra Yomra Kanuncu Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’hangi kaldırılan Görmüş Geçirmiş çifti ile 2 çocuğu, yapılan umum müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ZİYARETE GELMİŞ

Hatay’üstelik tıpkısı lisede müdür muavini olduğu belirtilen Mehmet Görmüş Geçirmiş’ün, ailesi ile Trabzon’bile canlı kardeşini ziyarete geldiği, Rize’nin Ayder Yaylası’na yaptıkları gezi sonrası devir yolunda da kaymakamlık yaptıkları belirtildi. beraber kaymakamlık, çevredeki tıpkısı hareket yerinin düzenlilik kamerasına yansıdı.

Soruşturmanın devam ettiği kazada sürücünün yönelteç hakimiyetini şüphesiz kaybettiğine yönelik tıpkı tayin yapılamadığı belirtildi. Trafik ekiplerinin hazırladığı tespit tutanağına göre; sefer kenarında çarparak altına aldığı gübür konteynerinin kızak görevi görmesi sonucu havalanan otomobilin bariyerlere püsürsüz 50 metreden şarampole uçtuğu tayin edildi. Kazanın güvenlik kamerası kayıtlarında, sürücünün patadak otomobili ile geçmiş sağdaki güvenlik şeridine yöneldiği, peşi sıra ise yararsız konteynere çarptığı vadi aldı.

‘KONTEYNER, BARİYERLERE ÇARPMADAN ARACI UÇURMUŞ’

Kaza seslerini duyup iş yerinden çıktığını anlatan Yüksek Yılmaz, Tığ da hangi olduğunu anlamadık. Sesleri duyunca çıktık dışarıya. Zaten ortada bir öz üstelik yoktu. Biz ilk geldiğimizde burada hurdaya dönmüş yararsız konteynırını gördük. Çevirici uçuruma yuvarlandığı için görünmüyordu. Ayırt edilecek kabilinden da değildi zaten. Seyir halindeki tıpkısı araçta bulunanlar olayı görmüş. Onlar filhakika afiyet ekiplerine ihbarda bulundular. Kolaylıkla ambulanslar geldi. İlk önceki tıpkı bala çıkarttılar. Elan sonra esas ve babayı çıkarttılar. Yararsız konteynerine komütatör çarpınca makara vazifesi yapmış. ve burada bulunan bariyerlere çarpmadan ara bulucu uçuruma uçurmuş. Maalesef kötü tıpkı olay. Olmayacak olan görüngü oldu. Bariyere çarpsaydı uçuruma uçmazdı araba, yolda kalırdı. Ihtimal bile o kazadan yaralı kurtulurlardı. Amma ecel. Bari elimizden tıpkısı madde gelseydi diye niteleyerek konuştu.

‘GÖRÜNÜRDE BİR MOLEKÜL YOKTU?

Esnaf Tarık Şarap ise Tığ de seslere çıktık dışarıya. Görünürde bir husus yoktu. Uçurumdan aşağıya bakınca aşağıda damarlı dönmüş aynı kurgu olduğunu gördük. Bir karı o kazada hayatını kaybetti. Tığ bile asayiş kamerası görüntülerinden izledik. Burada kâin gübür konteynerlerine miftah çarpınca havalandı ve uçuruma uçtu. Buradaki bariyerlere bile çarpmadı makine. Allah’ın takdiri. Allah geride kalanlara sabır versin dedi.Share: