Şanlıurfa’da selde kaybolan tır sürücüsü 8 gündür aranıyor

Şanlıurfa’de sele kapılan tır sürücüsünü arama çalışmaları 8’inci gününde devam ediyor. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, beraberindeki İl Jandarma Komutanı Liva Derviş Avkıran ve İl Inanma Müdürü Mehmet Uğur Ulutaş ile bölgede taharri çalışmalarını strateji etti.

Şanlıurfa’nın Bozova ve Hilvan ilçelerini birbirine bağlayan yağız yolunun Yalıntaş Mahallesi geçişinde 15 Mart’ta yeğin sularına kapılarak gözden kaybolan tır sürücüsünü arama çalışmaları bitmeme ediyor. Çalışmalar çerçevesinde tıra, baran sularının Atatürk Baraj Gölü’ne döküldüğü bölgede ulaşıldı.

Bölgede tıra ilişik bazen parçalar bile sudan çıkarıldı. Jandarma Kontrol Kurtarma, Açıkgöz Güvenlik Bot Komutanlığı ve Bozova İlçe Cingöz Komutanlığı ekipleri ile dalgıçların birlikte bulunduğu kestirmece 100 hayat, bu bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, beraberindeki İl Güllabi Komutanı Liva Derviş Avkıran ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Meram Ulutaş ile bölgede arama çalışmalarını hem havadan ehem de karadan strateji etti. Ilbay Salih Ayhan, burada bekleyen tır sürücüsü Ergün’ün yakınlarıyla da bir araya gelerek, esbak olsun dileklerinde bulundu.

Öte yandan, tır sürücüsü Ergün’ün başat sularına kapıldığı köprünün, aracın bulunduğu Atatürk Baraj Gölüne olan 3 kilometrelik uzaklığı selin şiddetini gözler önüne serdi. – ŞANLIURFA

Share: