Şanlıurfa’da kadına şiddete karşı video calip 26 yaşındaki Bahar, erkek kardeşi eliyle sokak ortasında öldürüldü

TMMOB Şanlıurfa Çaşıt Yardımcısı da olan inşaat mühendisi ve aktivist Baharat Hezer, sokakta yürürken, Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi kardeşi, 24 yaşındaki Misilsiz Hezer eliyle pompalı tüfek ile vuruldu.

KATİL ZANLISI YAKALANDI

Hastaneye kaldırılan dinç karı kurtarılamazken, kıyacı zanlısı Eşsiz Hezer ise polis güçleri aracılığıyla Yenişehir Mahallesi’nde yakalandı.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENİMİYLE İLGİLİ TARTIŞMA İDDİASI

Özellikle kadına yönelik takat konusundaki etkinliklerde kayran aldığı belirtilen Bahar Hezer’in, geçtiğimiz 25 Son Teşrin Kadına Yol ve Uğraş Haset nedeniyle çektiği videoteyp ise gündem oldu. Cinayetle ilişkin sormaca sürdürülürken, genç kadının, kıyacı zanlısı kardeşi vasıtasıyla üniversite öğrenimiyle ait bazı konulardaki tartışmaları dolayısıyla öldürüldüğü doğacak sürüldü. Sözcü’de vadi alan habere göre öldürülmüş Baharat’ın annesi, olaydan sonradan şer geçirerek, “Bire Bir yavrum, aynı yavrumu vurdu” diyerek gözyaşı döktü.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

İnşaat mühendisi Baharat Hezer’in genç yaşta kadın cinayetine kurban gitmesi kentte üzüntüyle karşılanırken, sosyal medyadan cinayete tepki yağdı. Benzeri uran mühendisi karı içtimai iletişim araçları hesabından, “Ego inanamıyorum. Gine, yine okudum. Akla Yatkın mu? Canlı bire bir avrat, mühendis. Güneydoğu’dahi öz ayakları üstünde durmaya çırpınan çıkmaz ortasında öldürülmesin mi? Bu kadar kıytırık mi?” paylaşımı yaptı.

Share: