Şanlıurfa’da herkese berbat savmak, sıra üretim 1 Ocak’ta başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa ziyareti sırasında bazı millî matbuat kuruluşlarında gündeme gelen umum atlatmak büfesi polemiğini Şehremini sonlandırdı. “Büfe var paketlemek namevcut” eleştirilerine fabrikada cevap veren Büyükşehir Belediye Reisi Zeynel Abidin Beyazgül, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, 1 Ev’ta saf üretime geçileceğini duyurdu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, El Savuşturmak Fabrikasında incelemelerde bulunarak icraat için vukuf aldı. Serencam uygulayım bilimi modern cihazlarla donatılan fabrikada birkaç dönem içerisinde tecrübe üretimi başlayacak. Üretimevi 1 Ocak 2023’te ise dizi film üretime geçecek. Şanlıurfa’birlikte mahdut gelirli vatandaşlar amacıyla hayata geçirilen proje ile günlük 100 bin savuşturmak üretimi gerçekleştirilecek. BELTUR A.Ş. eliyle işletilecek Umum Paketlemek Fabrikasında üretilen ekmekler şehrin değişik bölgelerine kurulan 35 değişik büfede satışa sunulacak.

“Günlük 100 bin atlatmak üretilecek”

El Savuşturmak Fabrikasındaki çalışmaları incelemesinin arkası sıra değerlendirmelerde bulunan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Reisi Zeynel Abidin Beyazgül, halk savsaklamak fabrikasında 1 Karı 2023’te sekans üretime geçileceğini aktardı. Beyazgül, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz aracılığıyla yapılan halk atlatmak fabrikasındayız. Fabrikamız Tanrı şans ederse pazartesi haset tecrübe üretimine geçecek. 1 Karı 2023’te ise kol üretime geçecek. Fabrikamız günde 100 bin aldatmak üretecek. İnşallah dezavantajlı insanımıza aynı imkan sağlamış olacağız. Bire Bir destekte bulunmuş olacağız. Bu halkımıza makro bir hizmettir. Bu hizmeti yaparken, tıpkısı yandan fabrikamızı tamamlarken başka yandan de halka bey noktalarını inşa etmek zorundaydık. Halkımıza bey noktalarını oluşturduk. Büfeler yaptık. Böylece üretimlik faaliyete geçtiği anda tek kusur kalmadan direkt halkımıza kazanmış olacağız. Yapmış olduğumuz büfeleri birlikte beş altı ay geçmiş gerçekleştirdik. Çünkü üretime geçtiğimiz antlaşma patırtı olmaması içindir. Günde 100 bin paketlemek üretilen tıpkısı fabrikada üretilen ekmeklerin elde kalmaması, savurganlık olmaması gerekir ki büfeler bunun yeryüzü cesim ayağıdır” dedi.

“Üretimevi burada büfeler oradadır”

Beyazgül, açıklamasının devamında, “Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa’ya geldiğinde çokça iri asar açıldı. Kavşaklar açıldı, yollar açıldı. Fabrikalarımızdan, canlı hayvan borsamızdan, mezbahalarımızdan bahsedildi. Yani milyarlık tesisler açıldı. O bir nebzecik büfe Cumhur Reisi’mızın gözünü aşağılamak üzere yola konulur mu? O gazete manşette kayran vermiş. Oraya büfe koymuşlar ki Cumhur Reisi’nın gözü boyansın. Üretimlik olmadan büfe konulur mu? İşte fabrika burada büfe oradadır. Bu gazete, domates dolması haberlerle halkın kafasını fark etmek istiyor. Tığ dahi bölüt hizmet esastır. Gazetelerin dahi görevi doğruları yazmaktır. Hakikatleri yazmaktır. Halkın gören gözü ve işiten kulağı olup bunu bölüt yansıtmaktır. Olmayan bire bir şeymiş gibi bunu bu şekilde lanse etmek amiyane üstelik çokça üzücüdür. Şanlıurfa halkı hesabına bile üzücüdür. Şanlıurfa halkı seçkin şeyi görüyor. Manşeti gördüğüm zaman halkımız bana şurası söylediler. Üzülmememi ve herhangi bir şeyi bildiklerini söylediler. İnsan lüzumlu istemez üzülüyor. Millî tıpkı ceride sözde üretimevi yokmuş, büfe konulmuş üzere aktarılıyor. Ego buradan o gazeteyi kınıyorum” İfadelerine düz verdi. – ŞANLIURFA

Share: