ŞANLIURFA – Destici: “(Rifkin’in Kılıçdaroğlu’na müşavir olması) Elin İngilizinden elin Amerikalısından bugüne kadar bize ne yarar gelmiştir”

BBP Umumi Başkanı Mustafa Destici, ABD’li iktisatçı Jeremy Rifkin’in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmasını eleştirerek, “Elin İngilizinden elin Amerikalısından bugüne büyüklüğünde bize ne yarar gelmiştir, hangi yarar gelecektir.” dedi.

Destici, GAP Zirai Tetkikat Merkezi’nde planlı BBP Şanlıurfa İl Kongresi’ndeki konuşmasına, El-Kilit Operasyonu’nda martir olan askerlere Cenabıhak’tan rahmet, yaralılara onma dileyerek başladı.

Partisine olan teveccühün gelişigüzel sabık dolaşma arttığını rapor eden Destici, teşkilatlarının elan fazla çalışarak seçimlere tedarik yapmasını istedi.

Küreselleşen dünyada bilgiye bir tane tuşla ulaşılabildiğini anlatan Destici, Türkiye’nin yetiştirdiği, iktisat alanında çok kızıl bilim insanlarının ve iktisatçılarının bulunduğunu belirtti.

ABD’li ekonomist Jeremy Rifkin’in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olmasını eleştiren Destici, şunları kaydetti:

“Elin İngilizinden elin Amerikalısından bugüne büyüklüğünde bize hangi fayda gelmiştir, hangi yarar gelecektir. Angela Merkel’in eski ekonomi danışmanıymış. Benzeri defa koskoca adamsın, kayırıcı tıpkı partinin genel başkanısın bu kadar devlette görev yapmışsınız tek mi tarihi okumuyorsunuz? Yakın tarihten bahsediyorum ırak tarihten bahsetmiyorum. Vakıa Sakarya Düz Zaferi’nin nerede yapıldığını bilmeyen koca ne bilsin Birinci, İkinci Acun Savaşı’nda hangi olduğunu? Merkel’in iktisat danışmanıymış bittabi burada PKK, HDP’nin kazandığı belediyelere benzeri âdem komutan atıyorsa onu denetle diye niteleyerek, o kayırıcı birlikte orada Almanya’yı denetlemek üzere bulunuyordu. Demincek Eksiksizlik Komutan onu alıp Türkiye’ye getiriyor. Cenabıhak korusun eğer benzeri erk yüzü görürse Amerika bizim ekonomimizi her şeyimizi kontrol edecek, kontrolle de kalmayacak bize alnaç ve taraf tayin edecek. 100 bilyon dolar bulmuş, Ali Babacan birlikte buldu, devleti hazineyi 455 bilyon dolar borçlandırdı. Tığ Avrupa’dan Almanya’dan faizli takanak istemiyoruz. Tığ envestisman yapacağız, istihdamı artıracağız, üreteceğiz, ihraç edeceğiz, kendimiz kazanacağız.”

Destici, Türkiye’nin ekonomisini evirmek ve sorunlarını çözmek amacıyla yabancıya, haricen gelecek desteğe ihtiyaç duymadığını dile getirdi.

Konuşmaların peşi sıra tek liste halinde gidilen seçimde BBP Şanlıurfa İl Başkanı Sabri Cavcı, güven tazeledi.

Share: