Samsunspor, Çaykur Rizespor karşısında yıpranmamış aynı esas tahsis etmek istiyor

Spor Pupa 1. Tabur ekiplerinden Yılport Samsunspor’un ustalık direktörü Söz Bektaş, Manisa FK maçında alınan mağlubiyeti Çaykur Rizespor’u yenerek konuşmak istediklerini söyledi.

Bektaş, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Çaykur Rizespor karşılaşması öncesi akıbet taktik antrenmanı gerçekleştirdiklerini anlattı.

Manisa FK karşısında hiç ummadıkları tıpkı hezimet yaşadıklarını tamlayan Bektaş, “Çaykur Rizespor maçından 3 nokta alarak bu mağlubiyeti lütfetmek ve eskimemiş tıpkısı başlangıç ayırmak istiyoruz. Bittabi taraftarımızın, camiamızın beklentisi bu. Benim tek üzüldüğüm, bu topluluk haddinden fazla değişik yerlerde olabilirdi. Gol atamadığımız, gol yollarında çalışkan olamadığımız üzere maatteessüf bu konumdayız. Futbolcularım güvenilmez çalışıyor. İnşallah bu maç bizim çıkışımız tamam. Bu dallar sezon sonuna büyüklüğünde takımı götürüp, şampiyon yapacak. Bir Tane üzüntüleri, oynadıkları oyununun karşılığını alamamak. İnşallah dolgunca oynayıp 3 puanla döneriz.” ifadelerini kullandı.

Bektaş, kadroda sürpriz uymazlık yapabileceğini dile getirerek, “Biliyorsunuz ki 4 haftadır asıl mevkisi kanat olan forvetle oynuyoruz. Forvetin olması bizim iki kanatta üstelik güvenilmez elimizi rahatlatıyor. Zımnında forvette ve eşkâl ılımlı sahada duruma göre sakim oyuncuların yerini dolduracak futbolcularımız var. Herhangi Bir maçın hikayesi farklıdır. Rakip gür tevhit olan, büyük bire bir camianın takımı amma tığ birlikte büyük ayrımsız camiayız. Kim oynarsa oynasın hedefimiz 3 puan ile sahadan bırakmak.” diye niteleyerek konuştu.

Öte yandan kırmızı-beyazlı kol, 11 Ilkgüz Pazar haset deplasmanda oynayacağı Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Teknik direktör Bektaş yönetiminde futbolcular, taktik ağırlıklı mesai yaptı. Antrenmana sakatlığı mevcut Ulu Yüksel katılmadı.

Share: