Samsun’da balık haline gelen 5 bin sandık sivri aynı saatte tükendi

Türkiye’nin koskocaman balık halleri ortada vadi düz Samsun Balık Hali’nde 5 bin sandık pelit, yaklaşık tıpkı saatte satıldı.

Karadeniz’üstelik avlanan tonlarca balık, kasalarla Türkiye’nin yer büyük balık hallerinden biri olan Samsun Büyükşehir Belediyesi Balık Hali’ndeki mezatta satışı sunuluyor.

Saat 03.00’te açılan balık halinde tonlarca balık satılarak, kamyonlarla Türkiye’nin farklı illerine götürülüyor.

Karadeniz’dahi balık av sezonunun açılmasıyla pelit bolluğu yaşanıyor. Balık haline mevrut yaklaşık 5 bin kasa palamut, kısaca bir saatte satılarak tüketicilerle buluşturulmak için ayrımlı illere götürüldü.

Çorum’da mevrut Kağan Literatür, AA muhabirine, bu sene eli nimetli sivri avlandığını söyledi.

Balık sezonunda temas dönem Samsun’a balık almaya geldiğini belirten Referans, “Pelit ile sezona güzelce başladık. Palamudun fiyatı boyutuna bakarak 25 ila 50 liralık beyninde değişiyor.” dedi.

Balıkçı Yaşar Biaman ise bu yıl balıkçılık açısından güzelce tıpkı sezon beklediklerini dile getirdi.

Palamutla sezona iyicene başladıklarına meni eden Kıyak, “Palamut bereketli maşallah. Hamsi ve istavrit da var. Herkes balık eşya. Fiyatlar günlük değişiyor. Havanın durumuna bakarak balık arada sırada kendini göstermiyor. Buraya Türkiye’nin her yerinden balık almaya geliyorlar. Trabzon’dan, Rize’den Diyarbakır’dan zaman süresince geliyorlar.” ifadelerini kullandı.

Ordu’dan gelerek 300 kasa palamut alan Kenan Görgülü ise sezona mübarek sivri ile başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Share: