Samandağlı Muhtarlardan Hatay Büyükşehir Şehremini Savaş’a Bakım Teşekkürü

Hatay’ın Samandağ ilçesi Eriklikuyu, Batıayaz, Yeniköy, Yaylıca, Ceylandere, Çubukçu, Kapısuyu ve Yoğunoluk muhtarları, bugüne büyüklüğünde mahallelerine yapılan hizmetlerden belde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a teşekkürname etti.

Sekiz mahallenin muhtarı aynı araya gelerek, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetlerle ilgili izah yaptı. Muhtarlar namına konuşan Eriklikuyu Muhtar Hamit Denizköpüğü, özellikle mahalleler ortada yapılan kere çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

“ÖZELLİKLE ERİKLİKUYU İLE UZUNBAĞ ARASINDAKİ POSTA KULLANILAMAZ DURUMDAYDI”

İmkanlar çerçevesinde hep güzel hizmetler aldıklarını belirten Aktaş, “Özellikle Eriklikuyu ile Uzunbağ arasındaki el kullanılamaz durumdaydı. Demincek baktığımızda 20 dakikalık kat, çalışmalardan bilahare 5 dakikaya indi. Buraya mevrut insanların de bahtiyar olduğunu görüyoruz. Antrparantez Hıdırbey-Kapısuyu ortada bitmeme fail hamam asfalt çalışmasından üstelik çokça kıvançlı oldum” dedi.

Magnezit, konuşmasının devamında “HBB, Eriklikuyu-Yaylıca-Batıayaz ve bir nice kadro yolunu birbirine bağlayan, sorumluluğu Karayolları’nda olan tarihi Batıayaz Köprüsü’nü onardı. Lütfü Kavga burada iyilikbilirlik gösterdi ve güreşçi köprüsü trafiğe açıldı” dedi.

“SONUÇ YILLARDA YAPTIĞI ÇALIŞMALAR BÖLGEYE DEBI GETİRECEK, BİR İYİLEŞTİRME OLACAK”

Bölgedeki Karaçay Barajı’nı Türkiye’nin ikinci Abant’ı kendisine niteleyen muhtar Eskişehir Taşı, “Bu nahiye 1993 yılında Turizm Bölgesi car edildi. Maalesef bugüne kadar nasibimizi, hizmetlerimizi alamadık. Ancak Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sonuç yıllarda yaptığı icraat bölgeye cereyan getirecek, benzeri ıslah olacak. Lütfü Kavga’ın bu turizm bölgesine yaptığı hizmetlerin katlanarak devam edeceğini düşünüyorum” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin musahabe ettiği bu bölgelerin yollarını ıslah etmek amacıyla çok sayıda mesai yaptı.

8 MAHALLEYE 35 KM SICAK BETON ASFALT, 17 KM SATHİ KAPLAMA

HBB ekipleri, 8 mahalle ve bu mahalleleri birbirine bağlayan angajman yollarında 17 kilometre sathi kaplama yaparken 28 kilometre beton asfalt serimi gerçekleştirdi. Kapısuyu-Hıdırbey mahalleleri arasında 7 kilometrelik sıcak asfalt serime ise devam ediyor.

Bununla birlikte 8 mahalleye 20 bin 470 metrekare parke taşı döşeyen ekipler, mahalle muhtarlarından gelen talepleri bölgenin fiziksel yiyecek ve ihtiyaçlarına bakarak değerlendirmeye devam edeceklerini dile getirdi.Share: