Sahipsiz köpeklerin saldırdığı epey Düş 24 bölüm bilahare taburcu edildi

Konya’nın Ereğli ilçesinde sahipsiz köpeklerin saldırısına uğraması sonucu yaralanan ve 23 Ağustos’tan bu yana tedavisi bitmeme eden 8 yaşındaki bala taburcu edilerek evine uğurlandı.

Konya Şehir Hastanesi Yavru Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cüneyt Garaz, gazetecilere, Düş’un kafatasında, karnında, sırtında ve kasıklarındaki dikişlerin tamamının alındığını söyledi.

Umut’un çığlık bakımlarına evde devam edileceğini tamlayan Erek, şöyle devam etti:

“Düş Cildiye Polikliniğine gelmeye devam edecek. Bu süreçte icap görülürse, plastik cerrahi kontrolleri üstelik yapılacak. Şu dakika Umut’un neşesi, keyfi yerinde. en üst iki dönüş ilk yavru psikiyatri uzmanımız Umut’un durumunu değerlendirdi. Istimara sonucunda psikolojisinin bol, moralinin durumunda olduğunu ve derman tedavisine lüzumlu olmadığını söyledi. Umut’un ateş bakımları evde tedavi edilebilir düzeye geldiği için bugün taburcu ediyoruz.”

Tezyifkâr Imge ise eve gidince kuzenlerini çalmak istediğini, ahırlarındaki yavru hayvanları aramak istediğini dile getirdi.

Barbaros Mahallesi’nde 23 Ağustos’ta sahipsiz köpeklerin saldırısıyla mir, çıplak, ayak ve türlü bölgelerden yaralanan Imge’un, tedavisine Konya Şehir Hastanesinde başlanılmış, çocuğun tedavisine tıpkısı süre sakil bakım ünitesinde uyutularak bitmeme edilmişti.

Share: