Sabancı Ventures, beşinci yatırımını Albert Health ile dijital esenlik alanında yaptı

Sabancı Topluluğu, eskimemiş tutum odaklı ince vadeli büyüme stratejisi kapsamında, Sabancı Ana Ortaklık’mağara Kurumsal Etap Sermayesi Fonu olan Sabancı Ventures tarafından bakir aynı yatırımı henüz tamamladı. Böylecene Sabancı Ventures, dijital esenlik alanında yapay anlak tabanlı çor yönetimi ve telesağlık hizmeti platformu geliştiren Albert Health’in hissedarı oldu.

Sabancı Ventures’ın önderlik ettiği envestisman turunda Akportföy, Teknoloji Yatırım (TTGV1 Fonu) ve EGİAD (Veli Dinç İş İnsanları Derneği) Melekleri’nin katılımı ile toplam 1 milyon ESIR doları yavru yatırımı yapıldı. Yapılan envestisman ile Albert Health, klinik konfirmasyon çalışmalarını hızlandırmayı ve İngiltere başta koyulmak amacıyla yurtdışı pazarlarda çoklu süreğen hastalık yönetimi platformunu genişletmeyi hedefliyor.

Hastaların süreğen hastalıklarını yönetmelerini sağlayıcı, sesli ferman tabanlı, bireşimli zekaya dayalı sayısal bir afiyet platformu olan Albert Health, global bire bir sayısal hastalık yönetimi şirketi olma vizyonuyla çok uluslu çare şirketleriyle hastalık yönetimi ve telesağlık programları geliştiriyor. 2018 yılında kurulan müşareket boş hazırda 100 binden aşkın hastaya bakım veriyor.

Bu yatırımla alay malay 2020 yılında kurulan Sabancı Ventures’ın portföyündeki toplanmış kadem sayısı 5’e, 2022 yılında envestisman yaptığı iştirak sayısı ise 3’e yükseldi. Sabancı Ventures geçtiğimiz yıllarda Thread Mağara Motion ve Lumnion’a; bu sene ise yerel keder sistem entegratörü olarak müşterilerine bilim depolama ve bulut yönetimi kadar melez bulut çözümleri sunan Bulutistan ile bileşimli zekâ odaklı aptal araştırma görevlisi hizmetleri üstüne uzmanlaşmış Zack.ai şirketlerine yatırım yapmıştı.

“imdi üstelik öncü fikirlerin ve girişimlerin destekçisi olmaya devam edeceğiz”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde mevcut Sabancı Ana Ortaklık Izleme ve İş Geliştirme Kadro Başkanı Gökhan Eyigün,Sabancı Topluluğu olarak ‘yeni tutum’ odaklı tahaccüm stratejimiz kapsamında dijital teknolojilere yatırımlarımızı sürat kesmeden sürdürüyoruz. Geleceği şekillendireceğine inandığımız girişimlere yaptığımız bu yatırımlarla tıpkısı yandan hissedarlarımıza olan sorumluluğumuzu adına getiriyor bir yandan bile Ansambl Vaadimiz’bile birlikte belirttiğimiz gibi, dijital teknolojilerin gücüyle henüz sürdürülebilir ayrımsız yaşam amacımıza katkıda bulunuyoruz. Bu stratejimiz kapsamında, önümüzdeki dönemde dahi rehavet gücü her nev büyüklük sınırlarını aşan, global değer teksir potansiyeline sahip öncü fikirlerin ve girişimlerin destekçisi olmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Mecmu 13 ülkede 7 ayrımlı iş ortaklığıyla hayatiyet gösteren ve haddinden fazla uluslu şirketlerle detaylı soluklu katılma tecrübesine erbap tıpkısı Ansambl olduklarının altını çizen Gökhan Eyigün, Sabancı’nın, yatırımcı namına bu şirketlerde meydan almasının, girişimlerin ulusal ve uluslararası tahaccüm yolculuklarına da oylumlu katkı sunacağını belirtti.

Sabancı Ventures için

· Siber güvenlik, bileşimli anlak, erke teknolojileri, mali hizmetler, nesnelerin interneti, malzeme teknolojileri ve e-mobilite Sabancı Ventures’ın başlıca envestisman hedeflediği alanlardır.

· İlk etapta 30 milyon ESIR $ toplam fon büyüklüğüne sahip olan Sabancı Ventures, hem dar içi hem dahi elverişsiz dışında yatırımlar hedeflemektedir.

· Sulp sonrası ve Paradigma A aşamalarındaki girişimlere büyüme gayeli olarak 500 bin ESIR $ ile
4 milyon KÖLE $ ortada mütebeddil tutarlarda envestisman yaparak, hissedar olmayı hedeflemektedir.

Sabancı Ana Ortaklık CEO’akarsu Alper: Türkiye ile dünya arasında güreşçi köprüsü olacağız

Sabancı Ana Ortaklık, net akim tarh hedefi ile sürdürülebilirliğe önderlik ediyor

Share: