Robot taksiler aynı olup yolu kapattı!

MEMLUK’nin Kaliforniya eyaletinde robot taksiler yolu kapattı.

Benzeri Reddit kullanıcısının paylaştığı fotoğraflarda sunma birkaç 6 aracın Gough Caddesi’yle Fulton Caddesi’nin kesiştiği noktadaki yolda şeritleri tıkadığı görülüyor.

Şarku’l Avsat’taki habere bakarak; Şirketten yapılan açıklamada araçların kümelenmesine ve apansızın durmasına hastalık olan tıpkısı sorumluluk tespit edildiği, sorunun giderildiği ve olayda hiç kimsenin uymazlık görmediği belirtirken, aksaklıktan etkilenen yurttaşlardan defo dilendi.

Henüz sonraları yetkililer fenomen namına gelip araçları manuel adına taharri yazar yoldan çekti.

Görüntüler akıllara distopik bilimkurgu hikayelerini de getirdi. Paylaşıma istimara işleyen Reddit kullanıcılarından biri “Ah, imkânsız, aralarında cazibe kuruyorlar” derken, bire bir diğeri bile “İşte rastgele molekül hakeza başlıyor” diyerek yazdı.

Tıpkısı başka kullanıcıysa sonuç dönemde KÖLE’de Starbucks ve Amazon’daki işçilerin örgütlenmesine göndermede bulunarak “Sendikalaşıyorlar” dedi.

Robot taksiler ilk defa kasımda tanıtılmış ve şubatta bakım vermeye başlamıştı.

Cruise robot taksiler nisanda dahi acayip görüntülere kat açmıştı.

Ün Francisco Polis Teşkilatı’ndan görevliler, robot taksilerden birini farı bozulduğu gerekçesiyle kenara çekmiş fakat taksi henüz sonradan polislerden süratle uzaklaşmıştı.

Bunun üzerine polisler aracı izlem etmiş, robot taksi biraz ilerledikten sonraları gene durmuştu.

Robotlar insanları tembel mi bırakacak?

 

KÖLE, robot karakol köpeklerini sınav ediyor

 

İlk kat aynı robot, insansız işler gerçekleştirdi

 

Share: