Rize’de depremzede çocuklara maneviyat etkinliği düzenlendi

Rize’de depremzede çocuklara maneviyat etkinliği düzenlendi

RİZE Yer Sarsıntısı bölgesinden aileleri alay malay Rize’ye gelen minikler amacıyla maneviyat ve motivasyon amacıyla ayrımsız alay düzenlendi.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra Rize’ye yerleşen ailelere yönelik moral ve motivasyonları arttırıcı etkinlikler bitmeme ediyor. Rize Valiliği vasıtasıyla İsmail Alp Firez Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyonla Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrencileri ile birlikte Rize’ye gelen depremzede çocuklara yönelik türlü etkinlikler düzenlendi. Müzik eşliğinde raks fail dallar ayrımsız zamanda palyaçolar ile oynayarak balon süslemelerle mesafe geçirdi. Etkinliğe Rize’ye mevrut afetzede çocuklar, ait çalım görevlileri ve animatörler katıldı. Toplamda sayıları 406’yı bulan evvel ve orta tedris öğrencilerine müteveccih etkinlikler gurup grup mevrut öğrencilerle ahit boyu devam etti.

Sarsıntı bölgesinden Rize’ye gelerek eğitimine burada devam eden çocukların tınlamalı bire bir şekilde sıra geçirmeleri hesabına Rize Valiliği olarak imkanlarını seferber ettiklerini dile getiren Vali Yardımcısı Ertuğrul Arslan “Hareket bölgesinden gelen çok bulunmaz kardeşlerimizi burada misafir ettik. Arz iyicene şekilde ağırlama hesabına burada hem valiliğimiz hem üniversitemizle birlikte herhangi bir soy etkinliklere öncülük ediyoruz. Çocukların bayıla bayıla eğelenebileceği şekilde balon bezeme, canlandırma gösterisi daha sonrasında kukla gösterisi ile alay malay bugünümüzü sonlandırmış olacağız. Etkinliklerimiz bundan sonrada bitmeme edecek. Kardeşlerimizi burada izaz hesabına temas soy imkanımızı kullanacağız” ifadelerini kullandı.

Rize’de toplamda 3 bin 600 depremzede vatandaşın ağırlandığını sözlerine ekleyen Aslan “Şu anda ilimizde toplamda 3 bin 600 hareket zede vatandaşımız var. Bunlarla birlikte şu anki edimsel rakamlara bakarak ise vatandaşlarımızın 406’sı yavru. 406 mektepli ilimizde ikamet ediyor” dedi.

Share: