Rize POMEM’de ikmal töreni düzenlendi

Rize Polis Patika Yetişek Merkezinde (POMEM) eğitimlerini bütünler 203 polis güçleri amacıyla merasim gerçekleştirildi.

Kalkandere Polis Güçleri Patika Eğitim Bilimi Merkezi’nin salonunda gerçekleştirilen 28’nci devir kat töreni, istinkâf etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Rize Valisi Kemal Çeber, törende, çıkışlı olan polis adaylarıyla hava duyduklarını, kendilerini ekşimsi bire bir zamanda çıkışlı ettiklerini söyledi.

Bir haftadır tamlık mevki genelinde zelzele dolayısıyla acı yaşadıklarını dile getiren Çeber, dualarının, yüreklerinin, gür niyetlerinin sarsıntı bölgesinde olduğunu rapor etti.

Çeber, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan ile mülakat yaptığını belirterek, “Zaman sizlerin itmam törenine katılacağımı kendilerine ilettim. Sizleri içtenlikle kutlama ediyor. Ayrıca yeni mutlu görevinizde hepinize başarılar diledi.” dedi.

Mezun olan polislere seslenen Ilbay Çeber, şöyle konuştu:

“Tahminî 25 arkadaşımız afet bölgelerine gidecek. Diğer ihvan ise ülkemizin ayrı ayrı bölgelerine gidecek. Hangi görüngü yaşanırsa yaşansın, o olayın uzmanları çözümü üzere çaba sarf porte. Polisimiz ve jandarmamız rastgele olayda katiyetle vardır. Polis ve jandarma olmadan gayrimümkün. Afetler peki, alışılmadık davranışlar yaşarız. Konusuna bakarak ilgililer alandadır amma gene polis güçleri olmadan olamaz. Zira polis güçleri ve güllabi devlettir. Sizler böyle mukaddes bir göreve çıkıntı arkadaşlarsınız.”

Dereceye giren 3 öğrenciye hediyelerinin verildiği törende, kullanılmamış çıkışlı 203 polis güçleri adayı ant etti.

Törene, Rize Belediye Başkanı Rahmi Pek, İl Güven Müdürü Nurettin Gökduman, İl Uyanık Komutanı Miralay Şanlı Güngör, değişik davetliler ve mezunların aileleri katıldı.

Share: