Rize Muhtarlar Derneği yeni başkanını seçti

Rize Muhtarlar Derneği Başkanlığı seçimlerinde Gökmen Genç 41 oy ile başkanlığa seçildi.

Rize Muhtarlar Derneği Bayağı Umumi Toplantısı İsmail Alp Ekin Merkezinde yapıldı. 2 adayın yarıştığı seçimlerde 80 murahhas oy kullandı. Mergup oyların peşi sıra açılan zarflarda Rize Hat Hamzabey Mahallesi Muhtarı Gökmen Tüvana 41 düşünce alırken adaylardan Elmalı köyü muhtarı Mehmet Salih İşyar 39 fikir aldı. Seçimleri kazanan Gökmen Zihayat başkanlık koltuğuna geçti.

Rize Muhtarlar Derneği Başkanlığına seçilen Gökmen Genç yaptığı açıklamada hep mahalle ve karye muhtarlarının beraber çalıştığı tıpkısı toplum örgütü oluşturmak olduğunu belirterek, “Niyetim hepimizin ayrımsız arada çalıştığı tırsmak ve sevgi çerçevesinde kaynaştığı ayrımsız toplum örgütü oluşturmaktır. Biz muhtarlar toplumumuzun sunma anne çatı taşlarıyız. Bizlerin görevi mahalle ve köylerimizle, buralarda yaşayanların iştiyak ve ihtiyaçlarını adına getirmektir. Bu görevi yeryüzü iyi şekilde adına getirebilmek üzere, dernek üyelerimiz içinde zinde benzeri angajman ve muadele hissi oluşturmalıyız. Benim hedefim hiçbir fark yapmadan, derneğimizi, Rize içindeki 126 muhtar arkadaşımın bire bir arada çalışabileceği bire bir toplum örgütü haline getirmektir” şeklinde konuştu.

Rize Muhtarlar Federasyonu Başkanı Remzi Fena Hâlde, “Buradaki temel maksat seçkin zamanki kadar milletimize yeryüzü gür şekilde harıldamak. Kurumumuzu benzeri girişim daha ileriye taşımaktır. Demokrasinin gereği olan bu seçimde, kazanan ki olursa olsun unutmamamız müstelzim arz şişman bekçi, bölüşürsek tok, bölünürsek bulunmayan oluruz” ifadelerini kullandı. – RİZE

Share: