Rıdvan Dilmen’den Galatasaray’ın yıldızı üzere enteresan yorum: Sabahleyin kalkamaz

Süper Lig’da Konyaspor’u yenerek maç fazlasıyla önderlik koltuğuna oturan Galatasaray’ı Rıdvan Dilmen, TV 8.5 ekranlarında değerlendirdi.

“MUTEDIL SAHADA ÇOK ÇALIŞTI”

Kullanılmamış transferleri değerlendiren Dilmen, “Mertens, Yusuf ve Yunus’un fiziği çokça iyi değil. Omuzu yiyince düşüyor. Sergio Oliveira sabahleyin kalkamaz. Itidalli sahada çokça çalıştı. Cılız değil. Icardi’nin kuvvetli bire bir şekilde bu takıma dönmesi haddinden fazla eke.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarından satır başları şöyle:

“IRI TAKIMLAR İÇİN NAZIK YARAR”

“Giresun maçını kaybetti ama bu maçta elan keder oynadılar. Kazanmalarına karşın söylüyorum. Galatasaray’ın aldığı puan oynadığı oyundan daha aşkın. Amma bu iri takımlar için balaban yarar. Incitici oynarken kazanabilmek üstelik balaban iştir.

“KARŞISINDA GOL YEMEYEN BİR VASEKTOMI VARDI”

Avrupa’nın altın oyuncuları. Tıpkı tanesi PSG’den mevrut. PSG ertelemek zorundaydı ve bekledi çıdam gösterdi ve aldı Galatasaray. Ilımlı geçirdiği evvel yedi haftayı önder kapatması heybetli. Ferda sair ahit bu oyuncular toparlandığı ahit bu puanlar çok kocaman olacak. Karşısında on paralık gol yemeyen bir topluluk vardı.

“FİZİK GÜCÜ ARTMALI”

Sergio giderek kalitesini gösteriyor. Fiziksel anlamda birlikte çokça ferah olan tıpkısı aktör. Savunmada merkezdeki oyuncular süper değil. Güvenli güre ve zamanı var. Muslera maçı aldı. İki aksülamel gösterdi. Ve takıma maçı kazandırdı. Okan Öğretmen bu takımın fizik gücünü artırmalı. Bunun anne sebebi takımın yaşı.

“YUSUF UMARIM MUHAMMET GİBİ IMKÂNSIZ”

Galatasaray taraftarı bu yıl çok umutlu. Karşısında ciddiye alınacak bir takım vardı. Hocanın taktiksel gelişimi yüzde 1 milyon halletmesi gerekiyor. Ama itmam etmek seçme ant iyidir. Futbolda hikmet ve taktik haddinden fazla heybetli. Hikmet yerine tashih etmek mümkün sıfır oyuncularda ısrar etmenize ister bulunmayan. Yusuf Çıpa, umarım Beşiktaş’taki Muhammet Çipo kadar gayrimümkün.

“BUNU BİR ESPRİ KENDISINE AKSEPTANS EDELİM”

Galatasaray’da yerel alternatifi değişti. Bana diyorlar kim ‘Çok biliyorsan çık kendin yap’ Sunu sonunda teknik direktörlüğe soyunacağım. Bunu bire bir espri olarak kabul edelim. Yıpranmamış zürriyet maharet direktörlük akademisyenleri emrediyor.

“BİR DAKİKA ELAN BEKLESEYDİ FARKLI OLABİLİRDİ”

Galatasaray taç kullanırken Konyaspor oyuncu değiştirdi. O pozisyonda düzlük dizilimi değişti ve sağdan sâdır oyuncunun kanadından gol yediler. Tıpkısı dakika elan bekleseydi değişik olabilirdi.

“KONYASPOR TEDİRGİNLİK YAŞADI”

Geç de olsa Mertens ve Gomis oyundan çıkınca aynı cümbüş oldu. Konyaspor de kırgınlık yaşadı. Konya’de arz muhteşem oyuncusu hastalıklı olduğu üzere de gravite yaşadı.

“BEN OLSAM TAYLAN’I TUTARDIM”

Bence Muslera tecrübesindeki ayrımsız kaleci bu golü çıkarabilir miydim diye düşünmüştür. Muslera’nın bu tuhaf topları haddinden fazla çıkardığını görmüştüm. Bence duruş hatasından ortalık bu golü çıkaramadı. Kalecinin kaleden çıkması soluk karttır. Kalecinin efe olması dezavantajdır. Muslera fenomen bundan sonra kalesini tecezzi ettiği amacıyla zerrin iri gördü. Ego olsam Sergio Oliveira oyundan katiyen çıkarmam. Ego olsam Taylan’ı tutardım. Tıpkı kaç devam yazık yaptığı üzere vazgeçmemek geçişsiz.”Share: