Rıdvan Dilmen’den Galatasaray’ın yıldız futbolcusu üzere enteresan ön deyi: Sabah kalkamaz

Süper Lig’de Konyaspor’u yenerek maç ziyadesiyle önderlik koltuğuna oturan Galatasaray’ı Rıdvan Dilmen, TV 8.5 ekranlarında değerlendirdi.

“ITIDALLI SAHADA ÇOKÇA ÇALIŞTI”

Bakir transferleri değerlendiren Dilmen, “Mertens, Yusuf ve Yunus’un fiziği çok bol değil. Omuzu yiyince düşüyor. Sergio Oliveira sabahleyin kalkamaz. Itidalli sahada haddinden fazla çalıştı. Çarpık Çurpuk değil. Icardi’nin sağlam aynı şekilde bu takıma dönmesi çok büyük.” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in yorumlarından satır başları şöyle:

“IRI TAKIMLAR İÇİN ŞIŞMAN ÜSTÜNLÜK”

“Giresun maçını kaybetti amma bu maçta henüz kırıcı oynadılar. Kazanmalarına rağmen söylüyorum. Galatasaray’ın aldığı nokta oynadığı oyundan elan aşkın. Ama bu iri takımlar amacıyla büyük kazanim. Kırıcı oynarken kazanabilmek bile büyük iştir.

“KARŞISINDA GOL YEMEYEN BİR VASEKTOMI VARDI”

Avrupa’nın zer oyuncuları. Benzeri tanesi PSG’den gelmiş. PSG atmak zorundaydı ve bekledi sabır gösterdi ve aldı Galatasaray. Tutarlı geçirdiği önce yedi haftayı şef kapatması yetişkin. Erte gayrı bölüm bu oyuncular toparlandığı ahit bu puanlar çokça yüce olacak. Karşısında tek gol yemeyen tıpkı topluluk vardı.

“FİZİK GÜCÜ ARTMALI”

Sergio anbean kalitesini gösteriyor. Fiziksel anlamda bile çok bereketli olan bir oyuncu. Savunmada merkezdeki oyuncular süper değil. Emniyetli taze ve zamanı var. Muslera maçı aldı. İki tepki gösterdi. Ve takıma maçı kazandırdı. Okan Hoca bu takımın fizik gücünü artırmalı. Bunun ana sebebi takımın yaşı.

“YUSUF UMARIM MUHAMMET GİBİ IMKÂNSIZ”

Galatasaray taraftarı bu sene haddinden fazla umutlu. Karşısında ciddiye alınacak bire bir mızıka vardı. Hocanın taktiksel gelişimi yüzdelik 1 milyon halletmesi gerekiyor. Amma noktalamak seçkin devir iyidir. Futbolda hikmet ve taktik çokça makro. Fizik olarak kazanmak kabil olmayan oyuncularda ısrar etmenize icap namevcut. Yusuf Çıpa, umarım Beşiktaş’taki Muhammet Demir üzere imkânsiz.

“BUNU BİR ESPRİ YERINE KABUL EDELİM”

Galatasaray’üstelik yerli alternatifi değişti. Bana diyorlar ki ‘Çok biliyorsan çık kendin yap’ Bildirme böylece beceri direktörlüğe soyunacağım. Bunu tıpkı nükte adına kabul edelim. Bakir zürriyet teknik yönetmenlik akademisyenleri emrediyor.

“BİR DAKİKA HENÜZ BEKLESEYDİ FARKLI OLABİLİRDİ”

Galatasaray yan kullanırken Konyaspor oyuncu değiştirdi. O pozisyonda yer dizilimi değişti ve sağdan çıkan oyuncunun kanadından gol yediler. Ayrımsız an elan bekleseydi farklı olabilirdi.

“KONYASPOR TEDİRGİNLİK YAŞADI”

Geç dahi olsa Mertens ve Gomis oyundan çıkınca benzeri hayatiyet oldu. Konyaspor üstelik zor yaşadı. Konya’üstelik en majör oyuncusu alil olduğu için üstelik bastırık yaşadı.

“EGO OLSAM TAYLAN’I TUTARDIM”

Bence Muslera tecrübesindeki ayrımsız kaleci bu golü çıkarabilir miydim diye düşünmüştür. Muslera’nın bu tuhaf topları çokça çıkardığını görmüştüm. Bence vakfe hatasından ekolojik ortam bu golü çıkaramadı. Kalecinin kaleden çıkması soluk karttır. Kalecinin efe olması dezavantajdır. Muslera olay çıktı kalesini terk ettiği için zerrin iri gördü. Ben olsam Sergio Oliveira oyundan asla çıkarmam. Ego olsam Taylan’ı tutardım. Benzeri kaç kesim vebal yaptığı amacıyla vazgeçmemek geçişsiz.”

Share: