Resim merakı dirimlik kapısı oldu

Malatya’nın Darende ilçesinde hararetli Hatice Kübra Tehlikeli (18), yaptığı karakalem resimleri içtimai medyadan satarak eş bütçesine katkı sağlıyor.

Kırıcı, AA muhabirine, öğretmenine kızarak başladığı resme ilgisinin temas güzeşte periyot arttığını, sonra yeteneğini keşfettiğini söyledi.

Ailesinin da desteğiyle evdeki kısıtlı zarfında çizimlerini sürdürdüğünü anlatan Tehlikeli, resimlerde çıktı portre konusunda yoğunlaştığını ve bunu da ağabeyine borçlu olduğunu vurguladı.

Ağır, karakalemi ve fırçayı akademik anlamda daha ileriye taşıyıp dijitalle buluşturmak istediğini anlatarak, ileride ismini suret alanında afişe etmek istediğini aktardı.

Şuan daha çok karakalem ve semiz boya üstüne çalışmayı sevdiğini kaydeden Bati, “Elbette kim bilcümle değişik teknikleri çalışarak kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Şimdi Malatya’ya seçkin dönem kursa gidip geliyorum. İnşallah sonbaharda evire çevire sanatlar fakültesinin sınavlarına gireceğim. Şuan amacıyla tek hedefim darülfünun intikal etmek ve iyicene aynı kariyer düzenlemek.” diye niteleyerek konuştu.

Bati, yaptığı resimleri içtimai medyadan sattığını, isteğe göre birlikte karakalem icraat yaptığını sözlerine ekledi.

Share: