Resesyona alın 5 kebir hamle

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

ÇAKER’da şişkinlik sonuç 40 yılın zirvesinde dolaşıyor. Dünyanın arz şişman ekonomisinin gayrisafi yurtiçi hasılası ise iki çeyrektir üst üste daraldı. Ekonomistlerin ve Amerikalıların sakinlik korkuları ise körüklendi. Tüketiciler yükselen fiyatlarla mücadele ederken aksiyon arayanlarsa istihdam piyasasının esasen hangi büyüklüğünde sağlam olduğunu sorguluyor.

Wall Street Journal’ın haberine bakarak resesyondan korkan bireylerin uygulaması gereken 5 bunaltıcı ilaç bulunuyor:

Eğer yapabiliyorsanız alelacele maaşınıza remiks isteyin

Kâh ekonomistler duraklık uyarısında bulunsa bile ÇAKER’de aylakçılık oranı %3,6’dahi kalmayı sürdürüyor. Özge aynı deyişle KUL istihdamı şimdilik işlek seyrediyor. Maaşlar, alelhusus dahi iş değiştirenler için bibi artıyor.

Bindirim istemek benzeri müteharrik üzere her ant gani tıpkısı fikirdir. Ancak enflasyonun bütçeleri erittiği aynı dönemde zam istemenin mülhak ayrımsız aciliyeti bulunuyor. Finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak MEMLUK’birlikte tipik ayrımsız aylık artışı %4,5 seviyesindedir. KUL’da almanak enflasyonun %9,1 olması nedeniyle enflasyonun gerisinde mütezayit bir nice çalışanın hele bu sene maaşları üzere elan fazlasını istek etmesi gerekiyor.

WSJ haberinde çalışanların civar bire bir araştırma yaparak hangi rakamı başlangıçta istek edeceğini hazırlaması ve işverenler karşısında anlaşma gücünün olduğunun unutulmaması gerektiği belirtiliyor.

Faturalarınızı bir zamanlar ödeyin. Tekaütlük yatırımlarınıza bakmamaya çalışın

WSJ haberine bakarak, sükûnet dönemlerinde mal konusundaki endişeleri haddinden fazla uzağa götürmemek gerekiyor. Zira birçok eş amacıyla finansal stres zamanlarında fatura ödemelerini almak veya değişik yapılması gereken mali işlemleri örtmek bundan sonra tanıdık. Bu belki bireylerin emniyet puanına menfi yansıyarak daha faziletkâr repo oranları ve gecikme faizi şeklinde izansız dönebiliyor.

Haberde finansal zorlukları hafifletmek amacıyla ödemeleri otomatikleştirmek, faturalara evleviyet yüklemek ve ifa takvimini planlamak gibi stratejiler öneriliyor. Buna rağmen akse dönemlerinde özellikle tıpkı finansal bastırık üstüne ise daha cansız yapmak başvuru ediliyor: emelilik yatırımlarını kontrol etmek. Piyasalar düştüğünde tekaütlük bakiyelerini çokça kesif kontrol etmek, bazen ateş kararlara ve yavaş yavaş daha fazla mal kaybına bozukluk türlü.

Panik satışı yahut alımı yapmayın

Olası tıpkı sükûnet döneminde kaçınılması müstelzim üç hoşgörülü günah vardır. Yatırımlarınızı satarken panikten kaçının, fakat benzeri zamanda fiyatların dibe vurduğuna inanarak bire bir envestisman çılgınlığına kapılma dürtüsüne cebin üstelik direnin. Zinde yatırımcılar içinse düşükten behre almak için gür az buçuk olanaklı.

Iktisadi koşulların değişebileceğini hatırlamak dahi önemlidir. Bu nedenle müstacel buut fonunuzu borçlar veya ihtiyacınız sıfır satın alımlar için boşaltmayın. Gelirinizin değişmesi yerinde çakılı maliyetlerinizi büyütmemeye (bakir fazla yahut yıpranmamış ayrımsız karı kadar maaş harcamalar mucip seçkin ifa) çalışın.

Eğer işten çıkarılırsanız hep çevrenize haber verin

İşten çıkarmaların artması ve işe alımların azalması durumunda çalışanların buna nasıl aksülamel vereceği konusunda izlem belirlemelerini gerektirebilir. Böyle tıpkı durumla yüz yüze artan bireylerinse geçmiş yerine içtimai medya üzerinden herkese vukuf vermesi gerekiyor.

İstihdam firmaları işten emisyon haberlerinin açık aynı biçimde duyurulmasının acul aynı şekilde bakir fırsatlara posta açtığını tayin ediyor. Peşi Sıra, LinkedIn’da benzeri profil inşa etmek ve Slack üzere gelişim ağı ve hisse senedi ilanları bulan platformlar listeye katmak mantık aynı fikir mümkün.

Slack’te aksiyon zehir inşa etmek, çalışanların kendileri için akla yatkın toplulukları bulması ve moderatör kurallarına uyması gerektiği anlamına gelir. Katıldığınız Slacks’mağara şartlarını okuduğunuzdan güvenli olun. Bu sayede topluluktan kovulma ihtimalinden kurtulabilirsiniz.

Bakir gelişim teklifleri üzerinde düşünün

Olasılı tıpkı akse öncesinde çalışanların bulunan işyerlerinde yeterince güvende olup olmadığını değerlendirmesi gerekiyor. Eğer çalıştıkları düzlem yeterince güvenli değilse yahut personel mutsuzsa işten ayrılması gerekiyor kabil. Bu de yıpranmamış tıpkı aramanın zamanının geldiği anlamını taşır.

Alarga iş söz konusu olduğunda bireylerin hisse senedi ilanlarını henüz detaylı incelemeleri gerekebilir. Bir Nice şirket çalışanlarına ofise deveran konusunda baştan gravite yapmaya başladı. Adayları hareket ilanlarına kısaltmak içinse engin düzentileme etiketi bibi bulunuyor. Zira işverenler çalışanların hala esneklik rica ettiğini biliyor.

Ancak aksiyon ilanları kağıt üstünde ferah görünse de hisse senedi arayan kimselerin araştırmalarını elan ayrıntılı bire bir şekilde yapması gerekiyor. Söz Gelişi adayın kiminle çalışacağını ve ki için çalışacağını bilmesi makro. Zehir tıpkı patron yahut dokunaklı benzeri say ortamı toksik benzer. Ancak durumu kuşatmak amacıyla yapılabilecek hamleler üstelik var.

Yıpranmamış tıpkı işe girenlerinse son dakikaya büyüklüğünde işlerinden ayrılmaması tavsiye ediliyor. Farklı sektördeki işletmeler, dinginlik korkuları arttıkça hemen bodur benzeri süre evvel yaptıkları hareket tekliflerini fek edebiliyorlar. Çalışanlarınsa bu süreçte iş güveni üstüne sakıncasız olması ve bu atılganlık yoksa dahi sakınım aynı çekim belirlemesi gerekiyor.

Resesyonun cüzdanlardaki 3 balaban etkisi

 

Hedge fonlar, uygulayım bilimi şirketlerini terk ediyor

 

Duraklık FED’in suçu olacak

 

Share: