Ragbi Türkiye şampiyonu; erkeklerde Ankara, kadınlarda Kastamonu oldu

DENİZLİ’de yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi Ragbi Türkiye Finallerinde erkeklerde Ankara, kadınlarda ise Kastamonu takımları böke oldu. Şampiyonada dereceye giren takımlara kupaları törenle verildi. Cahillik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Ragbi Federasyonu aracılığıyla düzenlenen ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin sülale sahipliği yaptığı Anadolu Yıldızlar Ligi Ragbi Türkiye Finallerine 28 takımdan 472 sportmen katıldı. Büyükşehir Belediyesi Kınıklı Futbol Sahası’nda yapılan finallerde takımlar dereceye girebilmek amacıyla savaş etti. Son maçlar sonucunda kadınlarda Kastamonu bir numara, Konya ikinci, Samsun üçüncü oldu. Erkeklerde ise Ankara bir numara, Kocaeli ikinci, İstanbul ise üçüncü oldu.

Dereceye giren takımlara kupalarının verilmesi üzere merasim düzenlendi. Törene; DÜRÜST Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman katıldı. Dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını protokol üyeleri verdi. Anadolu Yıldızlar Ligi Ragbi Türkiye Finallerinde erkeklerde şampiyon olan Ankara takımı ile kadınlarda böke olan Kastamonu takımı balaban alay yaşadı.

BAŞKAN PAZAN: TÜRKİYE’DE RAGBİ YAYILIYOR

Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Uğur Pazan, ragbi sporunun Türkiye’de yayılmaya bitmeme ettiğini belirterek, “Denizli’de yaptığımız Ragbi finalleri, bu sporun tabana yayılması ve ekin haline gelmesi üzere bakanlığın takviminde olan organizasyondu. Erkeklerde 16, kızlarda ise 12 takımla mücadele edildi. Erkeklerde Ankara, kadınlarda Kastamonu şampiyon oldu. Katılım faziletli oldu. Ragbi herhangi bir güzeşte zaman yayılmaya bitmeme ediyor. Tanınır kuzuluk geldi. Aynı bölüm inanıyoruz ki Ragbi Türkiye’de hak ettiği seviyeye ulaşacaktır. Bu sporu tahsis etmek isteyenler kendi şehirlerindeki deneyimsizlik ve spor mülk müdürlüklerine gidip bilgelik alabilirler” dedi.

– DenizliShare: