Pitbull cinsi kapik ile hırsızlık… Suratsız, bisikleti çalarak böyle uzaklaştı

Pitbull cinsi köpek ile arakçılık… Yabansı, bisikleti çalarak hakeza uzaklaştı

IĞDIR – Iğdır’dahi tıpkısı can yanında getirdiği pitbull cinsi kapik ile derrace çalarak kayıplara karıştı, o anlar ise asayiş kamerasına yansıdı.

Iğdır’dahi sonuç günlerde mütezayit çiftteker ve motor hırsızlığına rastgele bölüm yenileri ekleniyor. Iğdır Karaağaç mahallesinde gerçekleşen arakçılık ise herkesi hayrete düşürdü. Geceleyin 03: 40 sıralarında tıpkı sevimli yanındaki pitbull cinsi köpeği ile bahçeli lüp zarfında bulunan bisikleti çaldıktan sonraları bisiklete binerek pitbull köpeği ile gözlerden kayboldu. O anlar ise asayiş kamerası vasıtasıyla taşıt atına alındı. Sabah katlığında bisikleti evinini önünde bulamayan Hasan Sinci güvenlik kamerasını izlediğinde bisikletin çalındığını anladı. Sinci, bir lahzada polise durumu bildirdi. Düzenlilik güçleri güvenlik kamerasından hırsızın peşine düşerken Sinci ise hırsızların yakalandığını ama daha sonradan yeniden azade bırakıldığını söyleyerek duruma tepki gösterdi.

“Tün saat 03.40 sıralarında hırsızlar yani harami diyelim bizim kapıya gelip da tün saat 3.40 arası bizim bisikleti çaldı. Azrail olduğu halde yani görüyorsunuz evin temas tarafı alıcı olduğu halde gelip çalmış. Yani yetkililer çıktı bu işe bire bir el atsın, görüntüsü olduğu halde bisikletlerimizi çalıyor bu genişlik birlikte bizi haddinden fazla rahatsız ediyor. Yani o anda benim eşim yahut çocuğun dışarıya çıksa Pitbull cinsi köpeği üstüne teneşir bu bisikleti yine birlikte alıp gidecekler. Yani müdebbir geliyorlar, biz bundan rahatsızız. Yetkililer bunları tutup tekrardan bırakıyor, bırakılmamasını istiyoruz. Sizden ricamız çıkışlı ki ise bu işe benzeri umum atsın. Bu aksiyon bu büyüklüğünde ayrıntılı sürüyor zira Iğdır’de sonsuz bisikletler çalınıyor. Bundan tığ haddinden fazla amma haddinden fazla rahatsızız. Burada maddeye düşenler madde üzere değme şeyi yapıyorlar. Tığ bunu biliyoruz bunun bilincindeyiz. Elden velespit değil daha çok ayakkabıları çalıyorlar, elbiseleri çalıyorlar yani önlerine hangi gelse gelip götürüyorlar. Evlerimizde erinçli değiliz” dedi.

Share: