Palikarya yurttaş Çanakkale’de Lafız-i Şehadet getirerek Dindar oldu

Yunan vatandaşı Serakou Emilia, Çanakkale İl Müftülüğünde planlı törende Sözcük-i Tanıklık getirerek Dindar oldu.

İslam’ı araştırarak Mutekit olmaya karar veren, Yunan vatandaşı Serakou Emilia için Çanakkale İl Müftülüğünde ‘İhtida Merasimi’ düzenlendi. Kur’an-ı Eli Açık tilaveti ile başlayan merasimde İl Müftü Vekili Mehmet Mualla Bal, İslam dini için bilgiler verdi. İhtida töreninde duygularını ifade eden Emilia; Müslüman Olmak için İslamiyet’i araştırdığını Söz-i Tanıklık getirerek Mütedeyyin olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşadığını belirtti.

İl Müftü Vekili Bal; “Cenabıhak katında bir tane din İslam’dır. Araştırmaları sonucunda İslam Dinini tercih ederek müslüman olan kardeşimizi can-ı içten tebrik ediyorum. Kendilerine evire çevire dinimizi öğrenmesi ve öğrendiklerini yaşayarak uygulama etmesini dilek ederim Cenabıhak’ü Teala kardeşimize bundan ahir hayatlarında rızasına akıllıca aynı hayat sürdürmelerini baht eylesin” dedi.

Mütedeyyin olan Yunan vatandaşı Serakou Emilia’ya, Müftü Vekili Bal eliyle ihtida belgesinin birlikte Kur’an-ı Cömert ve Almanca meali ile İslam İlmihali bağış edildi. – ÇANAKKALE

Share: