Özenç Çalımbay: “Kullanmak üzere her şeyi yapacağız”

Sivasspor Maharet Yönetmen Arzu Çalımbay, Fiorentina maçı öncesi yaptığı açıklamada, “Bu maç Sivas camiası için üstelik çokça kocaman. Taraftarların da tribünleri dolduracağına inanıyorum. Bütün mızıka yerine bu pik odaklandık. Kaplamak üzere gelişigüzel şeyi yapacağız” dedi.

Sivasspor Ustalık Direktörü Talep Çalımbay, UEFA Avrupa Konuşma Ligi Son 16 Turu rövanş maçında ferda oynayacakları Fiorentina müsabakası öncesi Sivas 4 Ilkgüz Stadyumu’nda matbuat toplantısında konuştu. Çalımbay, “Bittabi ki biz çarpık çurpuk bir maç oynamayacağız, bunun farkındayız. Rakibe baktığınızda belki bizim bütçemizin 10 merhametsiz elan fazla tıpkısı bando. Çok birinci sınıf oyunculara erbap tıpkı mızıka. Ama biz bundan ilk lacerem güzelce şeyler yaptıysak, bu maçta birlikte yapacağız. Maçın önce yarısı oradaydı şimdi ikinci yarısını oynayacağız. Tabiatıyla kim elbet ayrımsız ağır sıklet takım olduğunu çokça gür şeyler yapacaklarını biliyoruz. Ona göre dahi tedbirleri alacağız. İlk maçtan onlar bizi tanıyor, tığ bile onları tanıdık. Çokça çekişmeli bir karşılaşma olacağına inanıyorum” diyerek konuştu.

“İyi şeyler yapacağımıza inanıyorum”

Çalımbay, Sivasspor için haddinden fazla balaban tıpkısı karşılaşma olduğunu vurgulayarak, “Bu maç Sivas camiası üzere üstelik çokça büyük. Taraftarların birlikte tribünleri dolduracağına inanıyorum. Sivasspor için tarihi bire bir maç. Bu maçı geçtiğimizi takdirde çeyrek final oynayacağız. Bizim kabilinden mütevazi benzeri mızıka amacıyla haddinden fazla oylumlu benzeri madde. İyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Bu duruluk haddinden fazla küme maçı oynuyoruz. Bire Bir zamanda Avrupa kupası maçları oynuyoruz. Bunların yorgunluğu, sakatlığı, bıkkınlıkları oluyor. Bütün bando namına bu pik odaklandık. Dercetmek amacıyla temas şeyi yapacağız” diyerek konuştu. – SİVAS

Share: