Özel kabiliyet sınavında zamana cebin yarış

Malatya’da darülfünun adayı öğrenciler, İnönü Üniversitesi Spor Ulum Fakültesi’nin gerçekleştirdiği hususi kabiliyet sınavı parkurunda zamana cebin yarıştı.

İnönü Üniversitesi Spor Bilimler Fakültesine mektepli alımı üzere gerçekleştirilen hususi kabiliyet sınavına, bin 577 erkek, 708 kadın almak amacıyla toplamda 2 bin 285 aday başvurdu. Sınava giren öğrencilerden liyakatli olan 145’i eğitim görmeye türe kazanacak. Geçtiğimiz bölüm başlayan ve 21 Ağustos’a büyüklüğünde devam edecek olan kabiliyet sınavı içtimai medya üzerinden deli dolu yayınlanıyor.

Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu, fakültelerinin güzel ve bölgede sunu fazla tercih edilen fakülte olduğunu belirterek, ” Hususi yetenek sınavında, muallimlik, antrenörlük, engellilerde beden terbiyesi ve spor eğitimi öğretmenliğine mektepli alımı yapıyoruz. Sınavımız 5 periyot sürecek. Şuan toplamda 2 bin 285 başvurumuz var bunun bin 577’si erkek, 708’i eş, 33 tanesi milli sportmen ve 24 tanesi ise engelli adaylardan oluşuyor. Sınavımızın içerisinde 20 metrelik tıpkısı ivinti testimiz var ve sonrasında ise mahsus motorik özellikleri ölçtüğümüz aynı koordinasyon parkurumuz var. Adaylarımız bu iki parkura girerek aldıkları dereceler ile bir sıralamaya tabi tutuluyorlar” dedi.

Imtihan sürecinin içtimai iletişim araçları üzerinden hareketli tıpkısı şekilde izleneceğini ve birlik süreci transparan tıpkı şekilde paylaştıklarını belirten Gündoğdu, “Imtihan süresi boyunca eksiksiz adaylarımızın sorunları ile eğitmenlerimiz birebir ilgilenerek bu süreci yeryüzü mıhlı şekilde tamamlamayı planlıyoruz. Bizler burada yaptığımız sınav itibariyle Türkiye’nin yer objektif sınavını gerçekleştiriyoruz. Şuan sınavımız içtimai iletişim araçları üzerinden çalışkan yerine bilcümle dünyadan izlenebiliyor. Bu sayede adaylarımızın sınav üstüne akıllarında tek şüpheye düzlük bırakmıyoruz” diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: