Oyuncaklarını hareket bölgesine gönderen miniğin duygulandıran notu

Bolu İl Inanma Müdürlüğü personelinin depremzedeler üzere başlattığı arkalama kampanyasına minik Ayşe Işve, oyuncaklarıyla destek verdi. Oyuncaklarını depremzedeler üzere gönderen Ayşe Baylanlık, müzaheret kolisine bıraktığı kerte ile da herkesi duygulandırdı.

Bolu İl Itimat Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli iki nazik depremden etkilenen Hatay ve Malatya’ya yardım malzemesi çatlamak üzere Bolu Valiliği ve AFAD koordinesinde himmet başlatmıştı. Emniyet personelinden gelen gıda, ısıtıcı, hıfzıssıhha malzemesi, çul, battaniye vb. kabil mahsulat özenle kolilere konularak, yardım tırlarına yüklendi.

Ayrıca Bolu Ticaret ve Endüstri Odası koordinesinde hareket adamlarının desteğiyle yaptırılan 4 hayat konteyneri birlikte, İl Itimat Müdürlüğünün arkalama tırlarına yüklenerek depremde zarar gören Malatya ve Hatay’a uğurlandı.

“Sizi çok seviyoruz”

Polis memurunun 9 yaşındaki kızı Ayşe Şımarıklık birlikte, evinde mevcut oyuncaklarını müzaheret kolilerinin içine koydu. Yer Sarsıntısı bölgesinde kâin yaşıtları amacıyla aşama yerleştiren amiyane kız, duygulu davranışıyla herkesi duygulandırdı. Minik Ayşe Naz’ın notunda, “Merhaba benim hamle Ayşe Işve. 9 yaşındayım. Sarsıntı yüzünden sizin adınıza çokça üzgünüm. İnşallah henüz gür olursunuz. Herhangi Bir çağ sizin amacıyla yakarış okuyorum. İnşallah dualarım gerçekleşir. Ego ve ailem elimizden gelene kadar size müzaheret etmeye çalışıyoruz. Sizi çokça seviyoruz” ifadeleri saha aldı. – BOLU

Share: