Oyun ihya yaz kampı Enformatik Vadisi’nde sona erdi

Kocaeli’deki Bilişim Vadisi Dijital Canlandırma ve Baziçe Biriktirim Merkezi (DIGIAGE) tarafından düzenlenen Oyun Ihya Yaz Kampı ve Küresel Ekosistem Buluşması sona erdi.

Gebze Yerleşkesi’ndeki kampta katılımcılar, “HyperCasual” oyunlar ilkin tevessül etmek üzere “midcore” ve “consol” proje tasarımlarıyla yeni zürriyet “metaverse”, “blokchain”, “NFT” ve “VR” oyun projelerini geliştirmeye odaklandı.

Takımlar, elan sonraları geliştirdikleri oyunların sunumunu gerçekleştirdi.

DIGIAGE Direktörü Emre Talih, AA muhabirine, 50 takımın sunumlarını gerçekleştirdiğini, takımların 5’er an aralarla geliştirdikleri oyunları anlattığını söyledi.

Bugün yalnız 2 “HyperCasual” oyun sunumu yapıldığını nâkil Şans, şunları kaydetti:

“Bu, gerçekte ekosistemin pekâlâ geliştiğini gösteriyor. Bizim için müjdeli, arkadaşlarımız PC’ye, konsol oyunlarını tanıttılar. Oldukça hikaye derinliği ve karakteri olan işlerdi. Bizim üzere kamp artağan ve evire çevire geçti, mutluyuz. Yaz ve kışlamak için 2 baziçe kampımız oluyor. Yaz kampımızda biraz daha beş altı bilenleri ve ilgili olanları alıyoruz zira onların üstelik ekosisteme dahil olmasını istiyoruz. Demincek kış kampımızın duyurularına çıkıyoruz. Şita kampımız şirketleşme potansiyeli olan arkadaşlarımızı davet ettiğimiz ve fidan onların şirketleşmesi üzere hızlandırıcı tıpkı izlence olacak.”

Share: