Otomobiliyle köpeği ezdi, arkasına bakmadan uzaklaştı

Sinop’ta otomobiliyle aleniyet sokaktan sabık bir sürücünün misil ortasındaki köpeği kahır yadigâr güvenlik kamerasına yansıdı. Köpeğin üzerinden geçen sürücü, umursamadan yoluna bitmeme etti.

Olay, 9 Mart günü 08.30 sıralarında Meydankapı Mahallesi Celil Çıkmaz üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 sokak köpeği mahallenin ortasında bulunduğu sırada otomobiliyle sokaktan geçen güdücü, köpeklerden birini ezerek arkasına de bakmadan bitmeme etti. Dağ süresince kıvranan ve kayırıcı bacaklarından topallayan köpeği mahalleliler veterinere götürdü. Köpeğin vücudunda kırıklar olduğu, önce anda iç kanama geçirdiği ve durumunun halen ciddi olduğu öğrenildi.

Mahalle sakinlerinden Izzetinefis Karataş, kendisinin değme dolaşma mahallede dinç hayvanları beslediğini ve bu duruma haddinden fazla üzüldüğünü belirterek, “Sabah işe gidecektim, evde üzerimi giyinirken dışarda bağrışma hissettim. Apar topar hariç çıktım. Araba ezip eski durmamış, doğrusu onu görünce bir anda dondum. Kucağıma alıp veterinere götürdüm. Çabucacık baktılar, çöz kanama geçirdiğini söylediler. Benim kucağımda giderken ağzından içki akmaya başlamıştı. Durumu şu anda bereketli değil haddizatında, inşallah kurtulur” diyerek konuştu.

Tek istediğinin adaletin yerini bulması olduğunu belirten Karataş, “O köpeğin canı yandığı kadar onun de canı yansın. Bu benim başıma mevrut ilk değil, bu mahallede yüz kere kedi, köpek öldü. Zehirleyen, kahir, canını yakıcı, kovan, taş atan bitmiyor. Bu hayvanlardan ne istiyorlar bilmiyorum. Sunma zararsızlar hayvanlar, bildirme çokça engel veren insanlar. Bu konuyla ilgilenen parçalanmamış yetkililerden yardım istiyorum. Bu eşkal insanların cezasız kalmamasını istiyorum başka aynı beklentim namevcut. Bu hayvanların bizler kabil özgürcesine yaşamasını, sokakta abat şekilde dolaşmasını istiyorum” dedi. – SİNOP

Share: