Ötede ve country yaşamı bostan villa konforuyla deminden Levent’te

 DAP Yurt Geliştirme, Emlak Konut GYO güvencesiyle geliştirdiği eskimemiş projesiyle sağlıklı familya konseptini İstanbul’un merkezi Uzun’e getiriyor. 53 bin metrekaresi ev ve içerisinde okul bile meydan düz koru alanıyla, hep 103 bin metrekarede alışılmadık bire bir hayat sunuyor.

 DAP çatısı altında bundan iki sene geçmiş geliştirilen ve DAP’ın tescilli markası olan ‘Dosdoğru Ocak’ kriterleri Konfedere Milletler’in dahi (BM) gündemine girdi. BM İnsan Yerleşimleri Programı’nın (UN-Yerleşme) yayınladığı “Daha mıhlı ve yeşil bire bir ati üzere Pandemi ve Şehirler” raporu, pandemi sonrası kentlerin ve mekanların doğru kurgulanmasının önemini ortaya koyuyor. Rapor, dirim alanlarının muayyen standartları olmasının gerektiğinin altını çiziyor.

 DAP HOLDİNG GELİŞTİRDİ DÜNYA’ÜSTELIK TREND OLDU

 Mürekkep Uluslar’in “Daha metin ve yeşil benzeri ati için Pandemi ve Şehirler” raporunu yorumlayan DAP Holding Umumi Heyet Başkanı Fer Yılmaz, “Konfedere Milletlere bakarak yerleşme yerleri, aksata ve keyif kabilinden günlük ihtiyaçları zat mail çevresinde karşılayan, dolaşma mesafesinde aksiyon ve eğitim imkanları sunan, varlıklı yeşil kayran ve parklara komşu olan ve içtimai hayatı bile içre barındıran konutlar içermeli. Rapora bakarak hem içinde bulunduğumuz pandemi gerçeği hem de gelecekte oluşabilecek yıpranmamış pandemiler üzere yerleşme yerleri belli başlı standartları hatırlamak zorunda. Bu araştırı sonuçları; konutların maksimal gün ışığı ve havalandırma standartları ile donatılmış olması, birkaç kıvrım dirim anlayışı, konutların esnek mimari anlayışı sunması, kalabalıktan ırak, gani ve sakıncasız konutlar olması gerektiğini ortaya koyuyor. Mürekkep Milel, kayırıcı üst ve ruh sağlığı açısından bu kriterleri sağlayıcı konutların ve yaşam alanlarının üretilmesini destekliyor.” diye niteleyerek konuştu.

DAP Afiyet Kurulu’nun tavsiyeleriyle 2020 yılında oluşturulan ve DAP Ana Ortaklık tarafından tescil edilen “Dimdik Evler” konsepti, herhangi bir detayında insan sağlığını düşünen, şehirden kopmadan, doğanın iyileştirici gücünü sonuna kadar kullanan özgün ayrımsız zekâ yerine karşımıza çıkıyor. Zinde Evler lüksü ve country yaşamını şimdi Kullanılmamış Levent projesi ile şehrin merkezine getiriyor.

 CUMHURİYET TARİHİ BOYUNCA RASTGELE DEVIR DEĞERLİ BİR YAN; LEVENT

Bu zamana kadar sektöre emsal olacak birçok sancak projeye imza atıklarına dikkat çeken DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fer Yılmayan, “Uzun adı, Osmanlı’dahi denizci askerlere sunulan ‘levend’den geliyor. O periyot, denizci askerlerin yetişek, spor ve etkinlik alanı kendisine kurulan Uzun Çiftliği üstünde, Cumhuriyet dönemiyle birlikte; mütezayit basamak ihtiyacı üzerine, Uzun bölgesine 35 bin dikme dikilerek kesim yeşillendiriliyor. Çokça terakkiperver ekolojik benzeri bakış açısıyla yeşil mahalleler kurulmaya başlanıyor. Tığ da o dönemin ekolojik mahalle kavramını bugünün site hayatına uyarladık. İstanbul’un genişlik heybetli merkezlerinden Levent’te, koruya bitişik, lüksü doğayla buluşturan, country tarzı, Bakir Levent projesini geliştirdik.” dedi.

Bulunduğu hâl bakımından Belgrad Ormanı manzarasına erbap Yeni Levent projesi, doğadan aldığı ilhamla benzeri yandan şehrin merkezinde country tarzı benzeri dirim sunarken, diğer yandan da vaat ettiği nitelik ve konfor deneyimiyle geleceğin lüksünü baştan tanımlıyor.

BİR ADIMDA KATMERLI,MODA, KONUŞMA, SPOR YENİ UZUN’TE

 Dünyaca ünlü restoranlara, birbirinden farklı lezzetlere bire bir adımda ulaşabileceğiniz Eskimemiş Uzun ile şehrin sunma ongun konferans etkinliklerine birlikte bire bir girişim mesafede yerine şehrin bütün dinamiklerini ayrımsız anda bulabileceksiniz. Yeryüzü herhangi bir alışveriş merkezleri ve birbirinden ekstrem mağazalara yürüme mesafesinde olan Yıpranmamış Levent’te lüksü ve seçkinliği tıpkısı arada yaşayacaksınız.

 Kullanılmamış Levent projesi çevresine oluşturulan doğal yaşam hattı ile siz sevdiklerinizle doğanın keyfini çıkarırken, kuş sesleri eşliğinde sağ esen yaşayıp dilerseniz proje içerisinde, dilerseniz yanı başındaki Belgrad Ormanı’nda sporunuzu yapabilir şehrin merkezinde doğayla iç içe metin aynı dirim sürebilirsiniz.

 Bakir Levent’le; Türkiye’üstelik hisse senedi ve para dünyasının kalbi, merkezi iş alanı olarak rapor edilen Levent-Maslak bölgesinin kalbinde olacaksınız. Sektörlere taraf veren prestijli markaların yeğleme ettiği Uzun bölgesi, merkezi konumuyla birlik arsıulusal firmaların yer flaş para bölgesi.

 Ezcümle; hisse senedi merkezlerinden, kültür sanata, eğitimden sağlığa ve alışverişten eğlenceye kadar, bir adımda şehrin kamu zenginliklerine ulaşabilme imkânı veren Eskimemiş Levent, seçme nesle ve rastgele kuşağa hitap fail kültürel aktivitelerinin merkezinde; kuşakları birleştiren bir dirim sunuyor.

 İstanbul’un sunma muhteşem akslarından Büyükdere Caddesi, Levent, Etiler, Şişli kabilinden köklü semtlerin kesişme noktasında kayran düz proje, İstanbul’un iki yakasını tıpkı araya getiren Fatih Hükümdar Mehmet Köprüsü ve 15 Orak Ayı Şehitler Köprüsü’hangi berenarı yakın aynı lokasyonda olmasıyla de öne çıkıyor.

BOSTAN VE BALKON VİLLA KONFORUNDA SAĞLIKLI EVLER LEVENT’TE

Değme biri ayak topu sahası büyüklüğünde iri bire bir yeşil alanlara cemaat olan Kullanılmamış Uzun projesi, beğenilen ve işlevsel özelliklerle tasarlanan villa konforunda geniş bahçeli daireler, balkon ve balkonlar, erdemli tavanlı mimarisi ile yanı başınızdaki korunun temiz oksijenini evinize taşıyor… Villa konforundaki bahçeli dairenize gerek binadan isterseniz size hususi mutlak girişten girerek  villa konforu yaşayacağınız  çocuklarınızın bahçede oynarken sizin havuzda ayakyolu geçireceğiniz villa konforunu  sunuyor. Proje dahi vadi alan teras dairelerdeki daireye özel havuzlarıyla   villa konforunu teraslarda yaşamanızı sağlıyor.

LÜKSÜ DOĞAYLA BULUŞTURAN COUNTRY KONSEPTİ

Temenni cem dönemindeki Yıpranmamış Levent projesiyle ilgili detayları açıklayan Vuzuh Yılmaz şunları söyledi: “Pandemi etkisi, keyif konusunu on paralık olmadığı büyüklüğünde öne çıkarırken, ötede anlayışında dahi bunun etkilerini görüyoruz. İnsanlar artık, doğayla çöz içe amma kent merkezinde; aynı yandan doğanın iyileştirici etkisini arzuluyor, ayrımsız yandan bile kentli hayatın toplumsal olanaklarını sonuna kadar daim olmak istiyor.  Biz birlikte “Çekmeköy’deki Ormanköy projemizin ardından, Nişantaşı’nda birlikte 20 bin kişinin görüşünü alarak zinde ev konseptini hayata geçirmiştik. Deminden ise yeni Uzun projesi üzere 82 bin kişiyle görüştük. Elde ettiğimiz bilgileri, DAP uzmanlığı ve bilimsel verilerin ışığında harmanladık. Esasen avangart tıpkısı yaklaşımla, lüksü doğayla buluşturan şehirde country konseptini, sektörümüze kazandırdık. Yıpranmamış Uzun, İstanbul’un merkezinde, henüz önce yapılmayanı etme vizyonu ile hayata geçiyor. Geleceğe bırakıt nitelikte alem benzeri proje oluyor.”

 ŞEHİRDE BEGAYET VE COUNTRY YAŞAMIN KRİTERLERİ

 ‘Sağlıklı Familya’ konseptiyle göz sektörüne yeni bir koku getiren DAP’ın, ‘Şehirde Baş Döndürücü ve Country Hayat’ standartları 5 maddede şöyle sıralanıyor:

1- Sağlıklı Sülale Olmalı: Yeşilliklerle dönük, doğayla kan düzlük, az eğik ve mıhlı karı kriterlerine uygun şekilde tasarlanmalı. 2- Şehrin merkezinde ve köklü benzeri semtte düzlük almalı: Şehrin arz koca noktalarından birinde, ensesi kalın geçmişi, kültürel atmosferi ve ayrıcalıkları ile şehir hayatı üzere elzem olmalı. 3- Doğayı ve şehri; ekin, danişma, moda ve eğlenceyle dört dörtlük şekilde harmanlamalı: Ayrımsız yanda tabiatın yenileyici ruhu, diğer yanda site hayatının canlılığı ile hem yeşili hem üstelik şehri özgürcesine yaşatabilmeli. 4- Merkezi hareket alanları ve Para dünyası ile bağırsak içe olmalı: İş dünyasının kalbi ve merkezi aksiyon alanı namına akseptans edilen bölgeye dolaşma mesafesinde olmalı. 5- Dolaşma mesafesinde kamu ihtiyaçları sunmalı: İş merkezlerinden kültür sanata, eğitimden sağlığa, alışverişten eğlenceye hem şehir içerisinde hem dışında aradığınız seçkin husus çabucak biraz adımda düzlük almalı.

 Tanıtım yazısı

Share: