Orman ve Akarsu İşleri çarkıt Bakanı Eroğlu: “PKK, Kürtlerin savunucusu değil, Kürtlerin yer balaban düşmanıdır”

Orman ve Akarsu İşleri çarkıt Bakanı Eroğlu: ” PKK, Kürtlerin savunucusu değil, Kürtlerin sunu büyük düşmanıdır”

” Yıldırı örgütünün maşası olan HDP, Diyarbakır’daki kardeşlerimizin kepenklerini kapattırıyordu. Çıktı basiret değişti. Bu asıl ve babalar HDP’nin kepengini indiriyor”

DİYARBAKIR Sakat Orman ve Akarsu İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki ailelerin çocuklarının nasıl dağa kaçırıldığını dinledi. Eroğlu, “PKK, dünyanın yer lanet yıldırı örgütüdür. PKK, Kürtlerin savunucusu değil, Kürtlerin en büyük düşmanıdır” dedi.

Yıldırı örgütü mensuplarınca çocuklarının dağa kaçırıldığını tez yazar, 3 Eylül 2019 yılında değişik kentlerden Diyarbakır’a gelerek oturma eylemi başlatan Diyarbakır annelerinin döl nöbeti bin 184 gündür devam ediyor. Eski Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ailelerle görüşerek çocukların pekâlâ kandırıldığı, elbette kaçırıldığını dinledi. Eroğlu, terör örgütü PKK’nın anneleri, babaları, evlatlarının dağa kaçırdığını hatırlattı. Bu çocukların hayallerinin tamamen mahvedildiğini tamlayan Eroğlu, PKK, dünyanın bildirme intizar yıldırı örgütüdür. PKK, Kürtlerin savunucusu değil, Kürtlerin bildirme balaban düşmanıdır. Bunu ezcümle vurgulamak istiyorum. Zira bu kardeşlerimize yeryüzü büyük zararı verdi.” dedi.

“Buradaki asıl ve babalarımıza gönülden teşekkür gitmek istiyorum” diyen Eroğlu, “Devletimiz hep yanlarındadır. Bu kandırılan, kaçırılan evlatların anne ve babalarına kavuşturulması amacıyla devletimiz gelişigüzel nev çalışmayı yapıyor. Şu esas kadar 39 evladımız anne ve babalarına kavuşturduk. Onları bile dağlardan temizleyeceğiz. Henüz geçmiş bu yıldırı örgütünün maşası olan HDP, Diyarbakır’daki kardeşlerimizin kepenklerini kapattırıyordu. Bundan Sonra beyin değişti. Bu ana ve babalar HDP’nin kepengini indiriyor.” İfadelerinde bulundu.

Eroğlu ve beraberindekiler, aileleri dinledikten sonraları ikramda bulunarak alandan ayrıldı.

Share: