ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyeleri şarkıcı Gülşen’in ifadelerini kınadı

Sakarya, Kocaeli, Bolu, Düzce, Karabük ve Zonguldak’ta, hanende Gülşen’in mortocu dil cambazı okulları ve mensuplarına yönelik ifadelerine reaksiyon gösterildi.

Sakarya’da Orhan Cami uğrunda planlı basın açıklamasında kadro hesabına mütekellim Sakarya İmam Hatipliler Derneği Başkanı Yahya Bakır, imam dil cambazı okullarının, eğitim bilimi hayatına naz katan ve özgün benzeri eğitim bilimi modeli yerine geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştiren kurumlar olduğunu söyledi.

Bakır, imam hatip okulu mezunları ve mensupları adına ayrımlı okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere yönelik seçme türlü ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve tehlikeli gördüklerini belirterek, “Gülşen isimli bir şahsın dinleti sırasında imam dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere müteveccih tuhaf itham ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre kin ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, bire bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu tuhaf ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın namına değiştirmeden reddetme ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zonguldak

Zonguldak Önder İmam Hatipliler Derneği Başkanı Zekeriya Uçan, kent merkezindeki Madenci Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, mortocu hatip okullarının, ülkenin gelişmesine katkı sunan, milli irtibat ve beraberliği önceleyen, toplumda tabiiyet, kaçınmak ve müsamaha ikliminin oluşmasına katkıları olan terbiye kurumları olduğunu söyledi.

Uçar, mortocu dil cambazı okullarının gelişigüzel soy siyasal ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını vurgulayarak, “Ancak zaman zaman öz çıkarları için suni ruzname bina etmek isteyen, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, hakaret ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran zavallı kişiliklere dahi üzülerek tanık oluyoruz.” dedi.

Şarkıcı Gülşen’i ifadeleri dolayısıyla kınadıklarını dile getirerek, bunu sineye çekmeyeceklerini ve ülfet önünde hesap soracaklarını kaydetti.

Kocaeli

Kocaeli’bile adliye uğrunda toplanan katılımcılar namına konuşan Kocaeli İmam Dil Cambazı Mezunları Derneği (KİHMED) Başkanı Ulu Küçükkeskin, mortocu hatip okulu mezunları ve mensupları yerine değişik meslek türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilere müteveccih seçkin nev ayrıştırıcı yaklaşımı çirkin ve bati gördüklerini söyledi.

İmam dil cambazı okullarının değme tür siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla ruzname olacağını tamlayan Küçükkeskin, önder dil cambazı okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığı şiddetli kınadıklarını sözlerine ekledi.

Karabük

Karabük Alemdar İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hasan Saika, yaptığı yazılmış açıklamada, önder dil cambazı okullarının Türkiye’nin eğitim hayatına naz katan ve ibdai tıpkı yetişek modeli yerine geçmişten bugüne milyonlarca öğrenci yetiştirdiğini bildirdi.

İmam hatip okullarının Türkiye’nin gelişmesine ulama sunan, milli ilişki ve beraberliği önceleyen, toplumda sevgi, utanmak ve tolerans ikliminin oluşmasına katkıları olan yetişek kurumları olduğuna meni eden Saika, şöyle devam etti:

“Fakat ara sıra özlük çıkarları için protez gündem bina etmek talip, bu okullara ve mensuplarına saldırarak, taşlama ederek içlerindeki önyargıyı, kini ve nefreti dışa vuran güçsüz kişiliklere dahi üzülerek şahit oluyoruz. Gülşen isimli benzeri şahsın konser sırasında önder dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik bed suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu açık maksat ve düşmanlığa sevk etmektir. Koca karşı türel prosedür yapılması amacıyla yanlışlık duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.”

Bolu

Bolu Adliyesi önünde toplanan Bolu Alemdar İmam Hatipliler Derneği (BÖLİMDER) üyeleri yerine konuşan derneğin başkanı Hüseyin Altındağ, hanende Gülşen’in sanatçı kimliğinin altına sığınarak hadsizce konuşmalar yaparak önder hatiplileri karalayama çalıştığını rapor etti.

Altındağ, Gülşen’in konuşmalarına alın Türkiye’nin 81 ilinde mevcut önder hatipliler dernekleri kendisine eş zamanlı basın açıklaması etme ve Gülşen hakkında yanlışlık bulunma kararı aldıklarını belirtti.

İmam hatip liselerinin başarısının serencam yıllarda süratle arttığına dikkati çekici Altındağ, “İmam hatipliler bu ülkeye on paralık hıyanet etmedi. Terör örgütleriyle tıpkısı olmadı. FETÖ kapsamında tek devir aynı şeyin altına girmedi. Alnının akıyla yürümeye devam ediyor. Bu toplumun, camianın, ümmetin mortocu dil cambazı liselerinden yetişen nesillere çok ihtiyacı var.” değerlendirmesinde bulundu.

Düzce

Düzce Önder İmam Hatipliler Derneği Başbuğ Yardımcısı Fatih Sebep, dernek binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında, imam hatip okullarında okuyan öğrencilerine yönelik seçme kalem ayrıştırıcı yaklaşımı bed ve yoğun bulduklarını belirterek, hanende Gülşen’in ifadelerini kınadıklarını anlatım etti.

Öte yandan farklı illerdeki toplum örgütü üyeleri, konuyla ait cürüm duyurusunda bulundu.Share: