Onarım edilen araba çabucak alaz aldı

Onarım edilen makine bir anda alaz aldı

SİİRT Siirt’te tamirat edilen otomobil çabucak alaz aldı, işçilerin müdahalesiyle cuşuhuruş söndürüldü. Araçta maddi hasar meydana geldi.

Siirt oto endüstri sitesinde tamirat edilen makine LPG’de sıkışan gazın alaz almasıyla yandı. Korkuya kapılan elemanlar alevleri cuşiş tüpüyle söndürdü. Siirt’te yıllardır oto endüstri ustası olan Ferhat Uğurlu, böyle bir olayla ilk defa karşılaştığını dile getirdi. Uğurlu, “Aracımız süreli bakım ve kontrollere gelmişti. Periyodik bakımlarının kontrollerini yaparken araçta doğal gaz kaçağı hissettik. Elemanlar kontrol ederken bir anda yalaz aldı. LPG’den kaynaklı benzeri habersizce vardı. LPG tanklarını ve LPG kaçaklarını muhakkak kontrol ettirmemiz gerekir. O anda çevirgeç alaz aldı korkuyla ne yapacaklarını bilemedi elemanlar. Bizde çabukça olaya müdahale ettik hararet söndürücümüzü aldık araca müdahale ettik. Iri benzeri maddi hasardan kurtardık. Hortumlarında, parçalarında maddesel hasar oluştu, sabahın er saatlerinde geldik aracımızı tekrardan çalışır vaziyete getirdik. Müşterimiz aracına güvenli benzeri şekilde binebilir” dedi.

“Ömrü dolan LPG tankının değiştirilmesi gerekiyor”

Uğurlu, LPG tankının ömrünün dolmuşsa kesinkes değiştirilmesi gerektiğini belirterek, ” LPG tanklarımızın belli ayrımsız ömrü vardır, gerçeklenmiş taharri ettirilmesi gerekiyor, değiştirilmesi gerekiyorsa değiştirilmeli. LPG’nin 10 almanak ömrü var değiştirilmesi gerekiyor daha uzun süre kullanılmaması gerekiyor. aksi hâlde elan iri maddesel hasarlara ve ölümlere akıbet verebilir” diye konuştu.

Share: