OLTU ÇAYI’NDA KAYBOLAN BABAYI KONTROL ÇALIŞMALARI 120’NCİ GÜNÜNDE SONLANDIRILDI

ERZURUM’da makine ile çarpıştıktan sonradan Oltu Çayı’na sakıt araçta kaybolan 2 yavru babası güdücü Fevzi Endişe’u (62) taharri çalışmaları, 120’nci günde sonlandırıldı. Kazada sürücünün eşi Bayram Bulut (54) ile kızı Büşra Tosun’un (26) öldüğünü belirten Fevzi Bulut’un arkadaşı Oyun Ziyalı, Bulut’un kızı ve eşi, ölü çıkarılıyor. Ama Fevzi Keder’u yüzlerce yaşama aramasına karşın bulunamadı dedi.

Kaza, 28 Nisan’da Ramazan Bayramı’nın 3’üncü günü Evet ilçesine mecbur Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi. Artvin’e giden Özkan Layemut yönetimindeki 39 TD 124 plakalı araba ile karşı yönden gelen Fevzi Keder’un kullandığı 55 AFC 706 plakalı araba çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle savrulan 2 açacak, sefer kenarındaki Oltu Çayı’na uçtu. Suya gömülen otomobilden kendi imkanlarıyla kurtulup, kıyıya çıkan Özkan Layemut ile eşi Müberra Layemut, Oltu Çap Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘BULUNSAYDI BİR MEZARI OLURDU’

Özge araçtaki Fevzi Endişe, eşi Alay Endişe ve kızları 4 aylık aylı oyun ebesi Büşra Tosun’u bulmak amacıyla Oltu Çayı’nda çalışma başlatıldı. Ekipler, Bayram Endişe ile Büşra Tosun’un donmuş bedenine ulaştı. 2 kız çocuğu babası Fevzi Endişe ise bulunamadı.

Ankara Bitirmiş Genel Komutanlığı’nda işyar 7 şahsiyet TETIKTE ekibi ile AFAD ekipleri, Fevzi Keder’u bulmak amacıyla 120 çevrim kesintisiz çalıştı. 10 kilometrelik Oltu Çayı ile Ayvalı Baraj Gölü’nde yapılan icraat, 120’nci günde sonlandırıldı.

Fevzi Bulut’un yakın arkadaşı Oyun Işıklı, haddinden fazla kalbi kırık olduklarını belirterek, 28 Nisan akşamı iki açar kaymakamlık yapıp, çaya düşüyor. Bulut’un kızı ve eşi, ölü çıkarılıyor. Diğer araçtaki aile-insan ise kendi imkanları ile sıhhatli kurtuluyor. Ama Fevzi Endişe’u yüzlerce can aramasına karşın bulunamadı. Haddinden Fazla üzüldüm. Bulunsaydı ayrımsız mezarı olurdu; gidip Fatiha okurduk dedi.Share: