Oltu Çayı’nda kaybolan babayı kontrol çalışmaları 120’nci gününde sonlandırıldı

ERZURUM’da araba ile çarpıştıktan sonra Oltu Çayı’na sakıt araçta kaybolan 2 yavru babası sürücü Fevzi Keder’u (62) kontrol çalışmaları, 120’nci günde sonlandırıldı. Kazada sürücünün eşi Şenlik Bulut (54) ile kızı Büşra Tosun’un (26) öldüğünü belirten Fevzi Bulut’un arkadaşı Dek Kültürlü, “Bulut’un kızı ve eşi, ölmüş çıkarılıyor. Ama Fevzi Keder’u yüzlerce emanet aramasına karşın bulunamadı” dedi.

Kaza, 28 Nisan’da Ramazan Bayramı’nın 3’üncü günü Peki ilçesine mecbur Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi. Artvin’e revan Özkan Ölmez yönetimindeki 39 TD 124 plakalı makine ile karşı yönden mevrut Fevzi Bulut’un kullandığı 55 AFC 706 plakalı araba çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle savrulan 2 dil, kez kenarındaki Oltu Çayı’na uçtu. Suya gömülen otomobilden öz imkanlarıyla kurtulup, kıyıya çıkan Özkan Layemut ile eşi Müberra Layemut, Oltu Büyüklük Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘BULUNSAYDI BİR MEZARI OLURDU’Diğer araçtaki Fevzi Endişe, eşi Bayram Bulut ve kızları 4 mahiye gebe nine Büşra Tosun’u uydurmak üzere Oltu Çayı’nda iş başlatıldı. Ekipler, Bayram Endişe ile Büşra Tosun’un camit bedenine ulaştı. 2 kız çocuğu babası Fevzi Endişe ise bulunamadı. Ankara Açıkgöz Umumi Komutanlığı’nda vazifeli 7 kişilik TETIKTE ekibi ile AFAD ekipleri, Fevzi Endişe’u temin etmek amacıyla 120 periyot layenkati çalıştı. 10 kilometrelik Oltu Çayı ile Ayvalı Baraj Gölü’nde yapılan icraat, 120’nci günde sonlandırıldı.

Fevzi Endişe’un yakın arkadaşı Rabıta Aydınlık, çok kalbi kırık olduklarını belirterek, “28 Nisan akşamı iki vasıta kaza yapıp, çaya düşüyor. Bulut’un kızı ve eşi, geberik çıkarılıyor. Gayrı araçtaki eş-eş ise özlük imkanları ile esen kurtuluyor. Ama Fevzi Bulut’u yüzlerce hayat aramasına karşın bulunamadı. Haddinden Fazla üzüldüm. Bulunsaydı benzeri mezarı olurdu; gidip Fatiha okurduk” dedi.

Share: