Okechukwu Azubuike: “Rize benim evim”

– Okechukwu Azubuike: “Rize benim evim”

RİZE – Çaykur Rizespor’un Nijeryalı futbolcusu Okechukwu Azubuike, Rizespor’u evim adına gördüğünü belirterek, “Geldiğimden beri kendimi haddinden fazla gani hissediyorum. Bu takımın yerinin Süper Klasman olduğunu düşünüyorum. Filhakika öyle düşündüğüm buraya geldim” dedi.

Çaykur Rizespor, Spor Mabat 1. Grup’in 24. haftasında 4 Mart Cumartesi haset deplasmanda oynayacağı Samsunspor maçının hazırlıklarını Mehmet Cengiz Tesisleri’nde, Teknik Yönetmen Bülent Korkmaz yönetiminde gerçekleştiriyor. 2019 yılının ocak ayında Pyramids FC’den Rizespor kadrosuna katılan ve 2019’un haziran ayında tekrardan takımını dönen Nijeryalı topçu Okechukwu Azubuike, Spor Mabat 1. Tabur 2022-2023 sezonunda yeşil-mavili ekibe katıldı.

İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada Samsunspor maçını beraberlikle değil galibiyetle döneceklerini söyleyen Azubuike, “Hasis çokça takatli bir maça gidiyoruz. Samsunspor şu an da lider. Ne eyvah kim yer sarsıntısı faciasını yaşadık. Çokça şişman acılar çekildi. Siktirici haddinden fazla üzüldüm. Depremden kıran öbek durduruluştu, iki hafta süresince çalıştık. İki pasaj üstelik hazırlık maçı yaptık. Ego amade olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü tığ Samsunspor maçında beraberliğe gitmeyeceğiz. Galip gelmeye gideceğiz. Orada yapacağımız öz galibiyet için ihanet etmek. Mecmu hazırlıklarımızı üstelik en akıllıcasına şekilde yaptığımızı düşünüyorum. Tabi kim hepimiz haddinden fazla üzüldük. Hele hem Malatya’bile hem de Gaziantep’den tığ para aktarımı olan arkadaşlar da var. Onlarla üstelik konuştuk. Bu çokça dağ bire bir konu gerçekte haddinden fazla konusunda temas etmek istemiyorum. Bizim ayrımsız futbolcu adına yapmamız gereken bunu bir an geçmiş atlatıp önümüze okşamak. Hayatımıza devam etmek zorundayız. Süre adına devir geçtikçe, tabi bu ateş tek zaman bitti denilmeyecek ama biz bunu adım adım atlatacağız” ifadelerini kullandı.

“Burayı evim olarak görüyorum”

Rize’yi evi yerine gördüğünü tamlayan Nijeryalı futbolcu Azubuike, “Burayı evim adına görüyorum. Bunu kesin şekilde diyebilirim, kıytırık Rize benim evim. Geldiğimden beri kendimi çokça bereketli hissediyorum. 4 pare karşılaşma yaptım ve taraftarlarda buluştuğumuz maçta bana beribenzer çokça domuzuna ayrımsız tezahüratta bulundular. Çokça mutlu oldum. Bu takımın yerinin Süper Takım olduğunu düşünüyorum. Doğrusu anca düşündüğüm üzere buraya geldim. Bu hedefe dayanaklık etmek üzere. Umarım bunu başarırız” şeklinde konuştu.

Share: