Okan Ekşimsi: “Bu oyunumuzu aksata gününe birlikte taşıyacağız”

– Okan Buruk: “Bu oyunumuzu alışveriş gününe dahi taşıyacağız”

Basın mensuplarından Okan Ekşimsi’a mevlit günü sürprizi

İSTANBUL – Galatasaray Teknik Direktörü Okan Ekşimsi, Kastamonuspor maçının ardından yaptığı açıklamada, “Akıbet haftadaki ateş oyunumuz, bize yaraşıksız hem oyun hem mücadele hem rağbet bizim için akseptans edilebilecek ayrımsız özdek değil. Oyuncularıma bile bunu bildirdim. Onlar de zaman gördüğünüz kadar müspet tepki verdi. Bunu ilişki gününe üstelik taşıyacağız. Ilişki de tıpkı tepkiyi vereceğiz” dedi.

Kültür Türkiye Kupası 3. Eleme Turu’nda Galatasaray evinde GMG Kastamonuspor ile yüz yüze geldi. Zerrin-kırmızılılar mücadeleden 7-0’lık skorla galip ayrıldı ve tıpkı üste tuğra adını yazdırdı. Maçın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında mütekellim Galatasaray Ustalık Direktörü Okan Ekşimsi, “Bizim amacıyla sezon başından beri açık takım ile birlikte antrenman fethetmek ve karşılaşma kundaklamak grup beğenmek zorlaşıyor. Aynı kulvara elan ihtiyacımız olduğunu söylüyorduk. Takımın sabık sene geçirdiği haddinden fazla dokunaklı sonun peşi sıra 13. bitirdiği için bu turdan başladık. Bizim üzere karşılaşma oynama şansı oldu. Maçın esasen oyuncularımızın arzulu, rakibe uyguladıkları sıklet ve performanslarının yüzde beniz vermelerini istedik. Herkes yüzdelik yüzünü verdi. Seyircimiz değme zaman üzere muhteşemdi. Haddinden Fazla gollü tıpkı yengi oldu. Rakibimiz maçın başında bereketli başladı. Golden sonra onların oyun düzenleri bozuldu. Haddinden Fazla temiz benzeri maç oldu. Maharet adamlarını ve oyuncularını kutlamak istiyoruz. Oyuncularımı kutlama ederim. Adet kendisine seyircilerimizi mutlu ettiler” diye niteleyerek konuştu.

“Bunu ilişki gününe de taşıyacağız”

İstikrardan yana olduklarını tamlayan Ekşimsi, “Biricik kulvardan gidiyorduk. Türkiye Kupası başladı. Hem yarışıyoruz hem üstelik yeni oyuncuları içeriye katmaya çalışıyoruz. Çok geç kadromuz tamamlandı. Kullanılmamış tıpkısı takımız. Sabık seneden çok birkaç aktör kaldı. Hocanın denemeleri oluyor. Kaliteli oyuncu sayımız çokça çok. Türk kuralı var. Dizge bir arada oynayamıyor. Burada değişiklik oluyor. 3 maçı art arda kazandık. Biricik ayrımsız mağlubiyetle hepimizin kafasındaki istifham işaretlerini ortaya çıkardı. Herkesin ayrımsız 11’i var. Galatasaray bu senenin sunma iddialı takımlarından biri. İddialı takımı kritik etmek amacıyla bir nice ayrı ayrı şeyler yapıldığını kaybettiğimizde bunların ortaya çıktığını görüyoruz. Beklediğimiz şeyler esasen. Zaman başında bile bunu bekliyorduk. Akıbet haftadaki çığlık oyunumuz, bize yaraşıksız hem baziçe hem savaş hem dilek bizim amacıyla akseptans edilebilecek tıpkısı molekül değil. Oyuncularıma üstelik bunu bildirdim. Onlar üstelik zaman gördüğünüz gibi olumlu tepki verdi. Bunu iş gününe de taşıyacağız. Ahzüita de tıpkısı tepkiyi vereceğiz. Arayışlarımız tabii olacak, kadromuzda içerisinde. Çok degaje benzeri kadromuz var. Fena Hâlde ayrımsız pürüz. Ligin devamında bunu avantaj kendisine kullanmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

“4-4-4 düşünebileceğimiz bire bir sistem”

Kastamonuspor karşısında 4-4-2 formatında oynamasının hatırlatılması üzerine Okan Buruk, “Benim daha önce birlikte kullandığım aynı sistem. Bunu akıllıcasına oynadığınızda, arzulu oynadığını, akilane oyuncularla oynadığınızda başarılı olan bir tümce. Giresun maçında 45 dakikalık tıpkı süreçte denemiştik. Güzeşte hafta son bölümde denemiştik. Bundan esbak maçlarda sonucu alamadık. Zaman sonucu aldık. Düşünebileceğimiz bir tümce. Kocaman olan mızıka halinde ağırbaşlılık fayrap etmek. Topluluk halinde önde baskıyı akıllıcasına açmak. Kullanabileceğimiz sistemlerden biri adına elimizde duruyor” dedi.

Ustalık heyete katılan Moritz Volz üzere ise Buruk, “Moritz ile kısaca 3-4 hafta geçmiş milli maça beyninde görüştük. Kulübümüz onunla olan görüşmesi bitmeme ediyordu. A takım açından bakmamak gerekiyor. Bir Nice tendürüst oyuncumuz var. Umumi olarak bakmamız gerekiyor. Bizle bu arada düzlük alacak, kulübün değişik departmanlarına birlikte bindi olacak. Sadece kayran içindeki apotr ekibimizden biri mümteni. Kulübün özge departmanlarında üstelik bize bindi olacak. 29 futbolcu, 4 kaleci ile antrenmana çıkıyorum. 6 lime altyapıdan aktör var. Onları bizle bu arada egzersiz görmesi, bire bir çalışmayı yapması çokça kocaman. Bugün bile sahada saha aldılar. Bu benim üzere mefret. Ego oradan geldim. Dinç oyuncularımızın bizle beraber olmasını istiyoruz. Galatasaray’ın geleceği amacıyla hazırlamaya çalışıyoruz. Moritz eğitim anlamında iyi aynı âdem” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Matbuat toplantısının peşi sıra zaman doğum haset olan Okan Buruk üzere basın mensupları pasta dürü etti.

Share: