Müzaheret üzere bağışlanan montun cebinden çıkanları sahibine kalın kafalı gönderdi

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’ya müzaheret için gönderilen montun cebinde kâin cüzdan ve otomobil anahtarı Rize’deki sahibine ulaştırılması için yetkililere konfirmasyon edildi.

Depremzedeler üzere Rize’nin Ardeşen İlçe Belediyesi öncülüğünde toplanan müzaheret malzemeleri, “asrın felaketi” kendisine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya’daki Hatunsuyu Mahallesi’nde ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Yardım malzemeleri arasındaki montun cebinde, tıpkı depremzede aracılığıyla makine anahtarı ile 250 teklik, itimat ve etiket kartları kâin benzeri cüzdan bulundu.

Cüzdan ve anahtar, yardımın dağıtımında fariza kayran Cumali Demir’e verildi.

Demir da cüzdan ve anahtarı Yeşilyurt Spor Kompleksinde Rize’birlikte zinde sahibine ulaştırılması amacıyla Ardeşen Uray Başbuğ Yardımcısı Kenan Hatipoğlu’na doğrulama etti.

Kenan Hatipoğlu, AA muhabirine, vatandaşların duyarlılığının kendisini duygulandırdığını dile getirerek, “Yardımı alan vatandaşımız tıpkı şekilde bize ulaşarak cüzdan ve anahtarı doğrulama etti. Kendilerine teşekkürname ediyorum. Tanrı devletimize tefessüh vermesin. Angajman, beraberliğimizi daima etsin.” ifadelerini kullandı.

Demir ise cüzdan ve anahtarın bambaşka tıpkısı depremzede yoluyla bulunarak kendisine teyit edildiğini aktararak, tavassut yaptığı üzere mutlu olduğunu belirtti.

Share: