Muğla’da çocuk şenliği düzenledi

Muğla’dahi Valilik himayesinde, Sosyal Teavün ve Tesanüt Vakfı Müdürlüğü tarafından Menteşe, Ula ve Marmaris ilçesinden 400 ocak ve çocuklarının katılımıyla “Yavru Şenliği” düzenlendi.

Akyaka Orman Kampı mesire alanında gerçekleştirilen ve ayrıntılar amacıyla beniz pentür etkinliğiyle başlayan şenlikte halat çekmece, kaşıkla testis nakil, çuvalla atlama ve değişik oyunlarla eğlenen çocuklara palyaço ve maskotlar birlikte müzikler eşliğinde muhtelif gösteriler sundu. Çocuklar gösterilerle gönüllerince eğleşme imkanı buldu.

Geleneksel oyunlarla sevinçli dakikalar zihayat çocuklara, Osmanlı macunu ve dondurma gibi muhtelif ikramlar yapıldı.

Muğla Içtimai Teavün ve Dayanışma Vakfı Müdürü Istekle İşler, Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın talimatları doğrultusunda gerçekleşen şenlikte çocukların dönüş boyu düzenlenen etkinlikte gönüllerince eğlendiğini söyledi.

Şenliğe, Menteşe, Ula ve Marmaris ilçelerinden yaklaşık 400 ailenin çocuklarıyla katıldığını tamlayan İşler, etkinliği belirli aralıklarla yapmaya devam edeceklerini rapor etti.

Programa, DOĞRU Fırka İl Başkanı Kadem Mete, Evkaf Mıntıka Müdürü Ahmet Saraç, Muğla Vakfı Genel Müdürü Tayyar Belli, Ev ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Osman Toprakçı, Muğla Engelliler Derneği Başkanı Emine Çakıroğlu, Çeşit-1 Diyabetliler Derneği Başkanı Alay Delimsirek ve kaymakamlık müdürleri katıldı.

Share: