Muğla Büyükşehir Belediye Reisi Gürün; Muğla’da herhangi bir menfilik yok

Veli Denizi’nde 15 dakika arayla meydana gelen ve Muğla’birlikte da mahsus 4.7 ve 5.1 şiddetindeki depremle ilişik açıklama işleyen Muğla Büyükşehir Şehremini Osman Günün, memleket genelinde seçkin olumsuzluk olmadığını açıkladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Reisi Osman Gürün depremden sonra yaptığı açıklamada, “Hepimize eski olsun. Iye Denizi açıklarında arka arkaya meydana gelen ve Muğla’mızda dahi hissedilen 5.1 ve 4.7 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen tekmil vatandaşlarımıza esbak olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimizden aldığımız önce bilgiler doğrultusunda herhangi bir münasebetsiz ihbar şuan itibariyle bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.

AFAD verilerine bakarak saat 12.56’bile Iye Denizi açıklarında 4.7 büyüklüğünde sarsıntı meydana geldi. İlk depremden yaklaşık 15 dakika bilahare 5.1 büyüklüğünde ikinci benzeri yer sarsıntısı yaşandı. Vatandaşlara gücük devamlı ürkü ve çekinmek yaşatan zelzele Muğla, İzmir ve Aydın’da da hissedildi. Yer Sarsıntısı yerin 7.03 kilometre derinliğinde yaşandı. – MUĞLA

Share: