Muazzez Erke hareket bölgesinde madencileri serbest bırakmadı

Zonguldak’tan hareket bölgesinde kontrol kurtarma çalışmalarına katılan maden işçilerinin istinas ve tahaffuz ihtiyaçları yaşadığı yönündeki problemin kamuoyuna yansıması sonrasında harekete geçen Zonguldak Belediyesi’nden sonradan demin dahi Muazzez Erke harekete geçerek madencilerin ihtiyaç duyduğu beceri takım ve malzemeleri kıyamet bölgesine yola çıkardı.

Zonguldak’tan deprem bölgesine her an taharri kurtarma çalışmalarına katılan madencilerin istinas ve barınma ihtiyaçlarının giderilmesi üzere Zonguldak Şehremini Ömer Haklı Alan’ın Milli Savunma Bakanlığı ile görüşmesinin arkası sıra Eren Enerji birlikte madencileri unutmadı.

Kurtarma ekibinin anlamak ve otağ ihtiyaçlarının olduğunun belirtilmesinin ardından Eren Erke çabukça harekete geçti. Muazzez Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ferman Ermiş; şirket yöneticilerine komut vererek madenciler üzere lüzumlu olan değme makule maharet ekipmanı hazırlattığı öğrenildi. Hazırlanan ihtiyaçların madencilere ulaştırılmak üzere yola çıkartıldığı öğrenildi. İki tır dolusu hazırlanarak bölgeye gönderen Ermiş Enerji’nin duygun davranışı mecmu kerte aldı. – ZONGULDAK

Share: