Mikrokredi kadınlara rüya oluyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Şubesi’nin da üyesi olduğu Türkiye İsrafı Önleme Vakfı’nın (TİSVA) 20. yapılış yıldönümünü Denizli Büyükşehir Belediyesinin eş sahipliğinde kutladı. Mikrokredi ile etraflı yıllardır kadınlara düş ve bindi olduklarını anlatan Başbuğ Zolan, “Sizler bu ülkenin kahramanlarısınız” dedi.

Denizli’birlikte mahdut gelirli müteşebbis kadınlara bindi nail olmak için 2009 yılında faaliyetlerine başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Şubesi’nin de üyesi olduğu Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) 20. yapı yıldönümünü kutluyor. Denizli Büyükşehir Belediyesinin eş sahipliğinde düzenlenen programının ilk günkü etkinliği PASVAK’ta yapıldı. Programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, TİSVA Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ermiş Akgül ile TİSVA’nın 65 ildeki 95 bölüm çalışanı katıldı. Komutan Zolan burada yaptığı konuşmada dar gelirli girişimci kadınların önündeki engelleri bağışlamak ve onlara fırsat eşitliği sunmak için gerçekleştirilen projenin çok bulunmaz olduğunu anlatım etti. Bu çerçevede tahminî 15 yıl önce TİSVA ile işbirliğinde kurdukları Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Şubesi’nin her geçen devir cesaret miktarını ve girişimci avrat sayısını arttırdığına dikkati çeken Komutan Zolan, “Verilen bu pespaye destekler kadınlarımıza dem oluyor, onların gözlerinin ışıldadığını, hayata tutunduklarını ve ekonomiye çokça şişman yardım sağladıklarını görüyoruz. Sizler bu ülkenin kahramanlarısınız” dedi.

Prof. Dr. Akgül’den Büyükşehir’e hususi teşekkür

TİSVA’nın 20. bünye yıldönümü programlarının ikincisi ise Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Ekin Merkezi’nde yapıldı. TİSVA Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Eren Akgül burada yaptığı konuşmada Denizli’üstelik Türkiye’nin en kızıl mikrokredi uygulamasını Denizli Büyükşehir Belediyesi ile yaptıklarını belirtti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Site Konseyi Başkanı Mürtefi Kırmacı de, kadınların inandığı temas projenin haddinden fazla kalburüstü olduğunu anlatım etti. Konuşmanın peşi sıra TİSVA’nın 65 ildeki 95 bölüm çalışanının katıldığı tıpkısı seminer gerçekleştirildi. Elan sonradan meslekte 10’ncu yılını dolduran şube çalışanlarına plaket verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ile Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile 2009 yılında hizmete başlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Mikrokredi Ofisi, ev gelirli kadınların banal sermayelerle desteklenerek dirimsel getirici faaliyetlerde bulunmasını amaçlıyor. Kendi işinin patronu görünmek, karı ekonomisine katkı sağlamak ve istihdam kurmak talip kadınlar aykırı cüret esasına dayalı sermaye sistemi ile destekleniyor. – DENİZLİ

Share: