MHP Umumi Sekreteri Büyükataman’dan CHP ve Özel’e karşılık

Milliyetsever Akıntı Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve benzeri zamanda Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, CHP Kadro Başkanvekili Bağımsız Özel’in MHP Umumi Başkanı Heybet Bahçeli’ye müteveccih sözlerine denk toplumsal medya üzerinden izah yaptı. Büyükataman CHP’nin asrın felaketi Kahramanmaraş merkezli depremler üzerinden görüş devşirme telaşına düştüğünü sav etti.

Ulusçu Akım Partisi (MHP) Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Muhalefetin; bühtan, kışkırtma ve karaca yaymaca söylemlerine sert reaksiyon gösteren Büyükataman, “Hakeza şişman acıların yaşandığı zamanlarda de irtibat olmayı beceremeyip yer sarsıntısı bölgelerine siyasal getirim sağlamak amacıyla yaklaşan ve “buradan nasıl fikir devşiririm” diyerek düşünen CHP’nin cevabını milletimiz mutlaka verecektir.” dedi.

MHP’li Büyükataman, yaptığı açıklamada şu ifadelere düz verdi;

“6 Gücük Ay günü yaşadığımız sarsıntı felaketinin önceki anından itibaren devletimizin tamam mezun organları felaketin yaşandığı bölgelere intikal etmiş ve vatandaşlarımızın yardımına koşmuştur. Milliyetçi Akım Partisi, Genel Başkanımız Sayın Mehabet Bahçeli’nin talimatlarıyla ilk günden itibaren eksiksiz teşkilatlarını seferber etmiş ve devletimizin mezun kurumları ile koordineli tıpkı şekilde tamlık gücüyle sahada çalışmaya başlamıştır. Ermiş milletimiz ve devletimiz elele vererek yüğrük benzeri tesanüt ve yardımlaşma örneği göstermiş; taharri kurtarma çalışmaları başta oluşmak için vatandaşlarımızın kamu ihtiyaçlarını acil tıpkı şekilde durdurmak için mücadele etmiştir.”

“Kılıçdaroğlu devlet yok diyerek çark etti”

Kılıçdaroğlu’nun “büyüklük bulunmayan” sözlerine bile değinen Büyükataman, “Izzet ve millet bu mücadeleyi verirken; Kılıçdaroğlu ilk demecinde “el birliği içre olacağız” demesine karşın haddinden fazla geçmeden “mehabet bulunmayan” diye çark etmiş ve diğer inme ortakları gibi sarsıntı bölgelerinde bulaşık benzeri yöntem yapmaya başlamıştır” ifadelerini kullandı.

Büyükataman sözlerine şu şekilde bitmeme etti:

“Elan milletimiz depremin şokunu atlatamamışken CHP himayesindeki kâh basın nişane organları devreye sokulmuş ve adeta “hile vukuf bombardımanı” başlatılmıştır. Milletimiz yaralarını sarmaya çalışırken, Kılıçdaroğlu “beni bile tutuklayın” diyerek hile fen fail kitap organlarına topluluk eski ve benzeri provokasyona imza atmıştır.”

Enkazlar üstünde görüş devşirme telaşı

CHP’nin milletin canı üstünde rey hesabı yaptığını, CHP’nin Takım Başkanvekili Mutlak Özel’in ise, partisinin enkazlar üzerinde siyasi çıkar devşirme çabasını takiye telaşıyla MHP Genel Başkanı Kerem Bahçeli’ye, MHP’ye ve devletin kurumlarına saldırdığını sav eden Büyükataman, “Ihtişam ve budun düşmanlarına ehil çıkmasıyla adlı olan Müstakil Özel’in devletimizin kurumlarını ve partimizi tasavvur alması şaşırtı değildir. Bire Bir posta henüz CHP’nin fitneden yalandan beslendiğini, insanlarımızın acıları üzerinden siyasal rant elde etmeye çalıştığı açığa çıkmıştır. Hakeza iri acıların yaşandığı zamanlar üstelik dahi bağlanak olmayı beceremeyip yer sarsıntısı bölgelerine siyasal rant seçmek üzere andıran ve “buradan nasıl düşünce devşiririm” diye düşünen CHP’nin cevabını milletimiz banko verecektir” diyerek konuştu. – BURSA

Share: