MHP Lideri Bahçeli: “Türkiye enerjinin ağırlık merkezine konuşlanmak üzeredir”

Milliyetsever Debi Partisi (MHP) Genel Başkanı Oran Bahçeli, “Avrupalılar kuşkusuz ısınacaklarının derdindedir. Inme ittifakı üç maymunu oynasa de, Türkiye enerjinin ağırbaşlılık merkezine konuşlanmak üzeredir” dedi.

MHP Umumi Başkanı Ihtişam Bahçeli, Konya Şehir Meydanı’nda düzenlenen “2023’e Akla Yatkın: Aday Anlaşılan Değişmeyen Açık” temalı mitingde alanı dolduran vatandaşlara seslendi. Umumi Başbuğ Izzet Bahçeli, sözlerine Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana mevrut maden ocağı faciasında hayatını kaybeden maden işçilerine Cenab-ı Allah’tan rahmet, tedavisi bitmeme edenlere dahi acil şifalar dileyerek başladı.

“Hedefimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın peyda meydanlık farkla yine Reisicumhur seçilmesi”

Türkiye’nin 2023 yılında iki iri siyasal ve tarihi süreci yaşayacağını belirten Fehamet Bahçeli, “İlki, Cumhur Reisi ve 28’inci Ahit Mebus Umumi Seçimleri’dir. İkincisi dahi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü sene dönümüdür. Türk milletinin birliği, dirliği ve Türkiye’nin global çetin mertebesine ulaşması amacıyla geceyi gündüze katan Topluluk İttifakı oldukça yenilmemizi ve yıkılmamızı hedefleyenler seçkin devir hüsranla tanışacaklardır. Bundan kaçış yoktur. Kurtuluşları bahis konusu değildir. Imdi bütün yollar 2023 seçimlerine açılmaktadır. Kararınız kaderinizi, iradeniz münevver benzeri geleceğin rotasını belirleyecektir. Sıra her an yaklaşmakta, çember günbegün daralmaktadır. Bizim adayımız muhtemelen, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın celi meydanlık farkla yine Cumhur Reisi seçilmesi, TBMM’bile mebus sayısı ve açık oturum destek itibariyle çok zinde tıpkı Ulusçu Akıntı Partisi grubunun ve Cumhur İttifakı’nın tecessüm etmesidir. Özden ve akıcı mücadelemizin gayesi bu amaçlara ulaşmaktır. Mezellet ittifakı yeniden ayağa yanlıştadır ve bu uyuşma Türkiye’nin önüne koyulmuş takoz partilerden mürekkeptir. Bunların ittifak kapıları yalandır, dedikodudur, iftiradır, fesattır” dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun ÇAKER ziyareti şaibelidir, A’dan Z’ye şüphelidir”

Bahçeli, konuşmasına şöyle bitmeme etti: “Konya, İznik’ten sonra Rum Selçuki Devleti’nin mütemadi 180 sene başkenti olmuştur. Bu meydana adını veren iri Hakanımız Kılıçarslan’ın 921 yıl önce başını ezdiği ve Küçük Asya’nun muhtelif yerlerinde mahvı darmadağın ettiği Haçlıların bugünkü uzantıları Kılıçdaroğlu’yla ve değişik zül ortaklarıyla aynı yolun yolcusu, tıpkısı senaryonun figüranlarıdır. Birbirleriyle fert göğüs kuzu sarmasıdırlar. Yağmur ve hürmetle özge ettiğimiz Hünkarımızın kemikleri sızlamaktadır. Ecdadımızın emanetlerini yağma peşinde koşan Ehl-i Istavroz mantalite Kılıçdaroğlu’nu kafese sokmuş, ele geçirmiş, lento altına almıştır. Atatürk’ün kurduğu parti tasdik alınmış, dengesiz edilmiştir. CHP, yapı tarihi olan 9 Ilkgüz 1923 çizgisinden heyetiyle kopuk ve uzaklaşmıştır. Kılıçdaroğlu CHP’yi tanınmaz ağıl getirmiştir. HDP’ye nezaret vaadinde bulunan bugünkü CHP’dir. Terörle mücadeleye alın çıkan bugünkü CHP’dir. PKK’nın arkasında vagon olan bugünkü CHP’dir. FETÖ’ye el uzatan bugünkü CHP’dir. Türkiye düşmanlarıyla düşüp koruyucu bugünkü CHP’dir. Milli haklarımıza, irade hukukumuza itiraz yazar kara çalan bugünkü CHP’dir. Aziz Atatürk yaşamış olsaydı, bugünkü CHP yönetiminin gözünün yaşına bakmaz kulaklarından tuttuğu kabil kapının önüne koyar, alayını larpadak kovardı. Kılıçdaroğlu, MEMLUK’ye gitti, New York’ta sokağa düştü, meçhul ve esrarlı toplantılar yaptı, Pensilvanya istikametini strateji ederek sekiz saatlik benzeri müddet içre bile ortadan kayboldu. Kılıçdaroğlu’nun ESIR ziyareti şaibelidir, A’dan Z’ye şüphelidir. Ne sözleri aldığı, hangi sözleri verdiği, Reisicumhur adaylığı için kimlerle makas teması içre olduğu, cevaz ve diploma için hangi kapıları aşındırdığı oldukça malumumuzdur. Bu Kılıçdaroğlu zalimlerin içimize sızdırdığı Truva atıdır. Bu Kılıçdaroğlu ve zilletin değişik partileri emperyalizmin maşasıdır. Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi başka milli, başka ahlaki, gayrı yasal tıpkı savrulmanın bilcümle göbeğindedir.”

“Türkiye enerjinin ciddilik merkezine konuşlanmak üzeredir”

MHP lideri Oran Bahçeli, Ukrayna- Rusya savaşı ve Türkiye’nin üstlendiği role ilgi çekerek, “Türkiye’nin enerjik arabuluculuk misyonuyla hububat koridoru açılmıştır. Afrikalı çocukların karnı meşbu, kursaklarından hamam savsaklamak girmiştir. Rusya ile Ukrayna ortada tutsak takası gerçekleşmiş, buna arabuluculuk yapan ülkemiz global çapta ölçüm edilmiştir. Şimdi da Türkiye’mizin gün doğusu-garp aksında gaz deposu olması gündeme gelmiştir. Putin, gaz tedarikinde yer emin güzergahın Türkiye olduğunu açıklamıştır. Kuzey cereyan hatları gözden düşerken, Türk Akıntı Projesi sivrilmiştir. Türkiye enerji jeopolitiğinde forslu ayrımsız avantaja erişmiştir. Enerji darboğazıyla boğuşan Avrupa ülkelerinde uran üretimi gün günden düşmektedir. Şişkinlik baskısının yanında ekonomik durgunluk benzeri hâkim misali yaygınlaşmaktadır. Avrupalılar bittabi ısınacaklarının derdindedir. Zahir aydınlanacaklarının kaygısındadır. Ülkemizin ise böyle bire bir sorunu katiyen söz konusu değildir. Inhitat ittifakı üç maymunu oynasa dahi, Türkiye enerjinin ciddilik merkezine konuşlanmak üzeredir. Türkiye’nin başarısı muvazeneli, güzel ve çok boyutlu dış politikanın mahsulüdür. Allah’ın izniyle hanay pahalılığı üstelik yenilecektir. Konjonktürel olarak yükselen para şişkinliği mutlaka indirilecektir” şeklinde konuştu.

“Dijital teröre ödün vermeyeceğiz”

Dezenformasyon yasasına değinen Bahçeli, “Dezenformasyon yasası TBMM’üstelik kabul edildi. Mezellet ittifakının kamu bileşenleri hopluyor. Ağızlarına ne geldiyse kurşun kabilinden söylüyorlar. Sansür yasası diyorlar, gâvurluk yasası diyorlar, özgürlüklere pranga vurulduğunu tez ediyorlar. Nasılsa düzme hesap açıp kundak yayamayacaklar, huzursuzlukların sebebi budur. Içtimai medyada kışkırtı yapamayacaklar, korkularının temeli bundandır. Domates Dolması bilgi yapmayanın, taşlama etmeyenin, iftira atmayanın kabul ettiğimiz yasadan tasalı olmasına hiçbir şekilde icap ve saha yoktur. Kimin sesi çokça çıkıyorsa, kimler feryat figan ediyorsa onlara özen ediniz, zira Türkiye’yi sosyal iletişim araçları eliyle soruşturmak talip işte bu emel ve yüzlerdir. Küfrün özgürlüğü gayrimümkün. Kötülüğün özgürlüğü olmaz. İhanetin özgürlüğü olanaksız. Rezaletin özgürlüğü olamaz. Domates Dolması haberleri birer birer servis etmenin, çöz barış ve hayat ortamını yıkıcı girişimlerin hakla, hukukla, basın ve ürün özgürlüğüyle tek büyü olanaksız. Kula bela gelmez adalet yazmadıkça, adalet bela yazmaz köle azmadıkça. Türkiye içtimai medyada bulunmadı, buraya bile teslim edilemez. Dijital teröre ödünleme vermeyeceğiz. Içtimai iletişim araçları infazlarına sessiz kalmayacağız. İnsan onuruyla oynayan alçaklara, feyk hesaplardan hücumcu beyin bozuklara inşallah göz açtırmayacağız. Hepsinin hesabını tekerlek tekerlek soracağız. Türk milletini aldatamazlar, ihaneti aklamayı ve temize çıkarmayı asla başaramazlar” şeklinde konuştu. – KONYA

Share: