Meteoroloji’den Marmara Bölgesi İçin ‘Sağanak Yağış’ Uyarısı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, bu akşam yarısı itibaren Marmara Bölgesi’nde gök patırtılı boğanak yağış beklendiğini bildirdi. Meteoroloji, meydana gelebilecek baskın, taşkın ve hortum üzere olumsuzluklara alın vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bu akşam yarısından itibaren İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te kuvvetli; Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da ise saha vadi kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Meteoroloji’nin uyarısı şöyle:

“Marmara Bölgesi’nde 25.08.2022 Perşembe günü muhtemel gök ses boğanak yağışların, İstanbul, Kırklareli, Edirne, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik’te yerli olarak sağlam (21-50 kg/m2), Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Tekirdağ’da yer kayran çokça sağlam (51-75 kg/m2) olacağı hesap pusulası ediliyor. Bedaheten baskın, feyezan, sebep, yerel kırcı yağışı, hortum mekanizma riski, akva rüzgar ve güdük mütemadi sıkıntı ile ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara cebin dikkatli ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: