Merkezefendi Kış Spor Okulları Kayıtları Başlıyor

Merkezefendi Belediyesi vasıtasıyla eş, bala ve gençlerin sporla çöz içe olmalarını çıkarmak üzere düzenlenen şita spor okullarının yıpranmamış çağ ağırşak kayıtları başlıyor.

Merkezefendi Belediyesi, spora ve sporcuya bindi olmaya devam ediyor. Basket, futbol, uçan top, alan topu, satranç ve bellek oyunları, pilates, zumba, badminton, robotik kodlama, cimnastik, ahali oyunları, fitness ve güreş branşlarında verilecek olan kursların kayıtları başlıyor. Kış spor okulları kayıtları, 20 Eylül Salı haset başlayıp 30 Eylül cuma namazı gününe kadar devam edecek. Taşıt işlemlerinin tamamlanmasının arkası sıra kurslar, 10 Teşrinievvel pazartesi haset başlayacak.

13 branşta açılacak kurslar, Selçukbey Spor Eğitim Bilimi Merkezi, Alpaslan Spor Terbiye Merkezi, Akkonak Avrat Bala Hayat Merkezi, Merkezefendi Mahallesi Avrat Bala Dirim Merkezi, Gümüşçay Avrat Çocuk Yaşam Merkezi, Şemikler Toplumsal Tesisleri, Sevindik Kadın Yavru Hayat Merkezi, Sümer Avrat Çocuk Yaşam Merkezi, Gerzele Satranç Eğitim Bilimi Merkezi, Servergazi Avrat Yavru Yaşam Spor Merkezi, Karahasanlı Kadın Çocuk Hayat Merkezi, Muratdede Karı Yavru Yaşam Merkezi ve Karaman Mahallesi Karı Bala Dirim Merkezi’nde, ücretsiz olarak, ehlihibre eğitmenler yoluyla gerçekleştirilecek.

Basket 7-17 yaş, futbol 7-14 yaş, tenis 7 yaş ve üzeri, satranç ve düşünce oyunları 5 yaş ve gövde, pilates 16 yaş ve üst, zumba 15 gözyaşı ve eğin, uçan top 9-16 gözyaşı, badminton 7 yaş ve üzeri, robotik kodlama 6-12 gözyaşı, ahali oyunları 9 yaş ve gövde, cimnastik 4-12 yaş, fitness 18 gözyaşı ve vücut(kadınlar) ve güreş kursuna 7-12 yaş arasındaki Merkezefendililer başvurabilecek.

Başvurular,  ‘https://www.merkezefendi.bel.tr’ adresinden yapılacak. Merkezefendililer, 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden dahi detaylı bilgelik alabilecek.

Share: