Mehmetçik Vakfı, Zeki Müren’i Bodrum ve Bursa’da düzenlenecek etkinliklerle anacak

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı, sanatkâr Zeki Müren’i vefatının 26’ncı yılında Bodrum ve Bursa’da düzenleyeceği etkinliklerle anacak.

Vakıftan yapılan açıklamaya bakarak, umum mal varlığını TSK Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfına (TEV) bağışlayan Anlaklı Müren amacıyla vefatının 26. yılı olan 24 Eylül’de muhtelif yâd etkinlikleri düzenlenecek.

Bu kapsamda 24 Eylül’de sanatçının Bodrum’daki evinde bölüt bariz tevellüt okutulacak ve Antika Tiyatro’da konser düzenlenecek. Bodrum Belediyesinin karı sahipliğinde Antik Tiyatro’da gerçekleştirilecek ihtifal konserinde C-Oylumlu İş’ten Sesler Korosu, alışılmış Türk müziğinin becerikli isimlerinden Melihat Gülses ve Sakil Körükçü sahne matlup. Gecenin sunuculuğunu ise beyaz perde ve oyun oyuncusu Tarık Pabuçcuoğlu üstlenecek.

Bursa’da ise kabri başında dualarla anılacak olan Zeki Müren için sonrasında Buyuru Odalık Camii’nde mevlit okutulacak.

Son 2 senedir pandemi koşulları cihetiyle Bodrum’da halka ilişkin devir içi tevellüt okutulması ve Bursa’da sanatçının mezarı başında dua okunması ile gerçekleştirilen anma etkinlikleri, bu sene halka küşade olarak düzenlenecek.

TEV Zeki Müren Burs Fonu’ndan 4 bin burs desteği sağlandı

Açıklamada ayrıca TEV Zeki Müren Burs Fonu’ndan bugüne kadar Türkiye genelinde kısaca 4 bin burs sağlandığı, bu fondan 2022-2023 eğitim-talim döneminde tahminî 202 öğrenciye 9 kamer boyunca mahiye 1325 lira burs desteği verileceği bildirildi.

Share: