Martir öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın adı Edremit’teki ekin kompleksinde yaşatılacak

Batman’ın Kozluk ilçesinde 9 Haziran 2017’da PKK’lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan sarıklı Şenay Aybüke Sarp’ın adı, Balıkesir’in Edremit ilçesinde ayrımsız firez kompleksine verildi.

Yalman’ın ismi, liseyi okuduğu Edremit’te restore edilen çarkıt belediye binasında hizmete açılan firez merkezinde yaşatılacak.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, gazetecilere, ilçeye değer katacak haddinden fazla büyük benzeri esere imza attıklarını söyledi.

Şehit öğretmen Şenay Aybüke Sarp’ın adını yaptıkları hars kompleksinde yaşatmak üzere sedir kararı aldıklarını belirten Aslan, “Burasının adı Atatürk Deneyimsizlik Merkezi olmakla beraber Şehit Hoca Şenay Aybüke Sarp Kültür Kompleks kendisine üstelik Edremit’e bakım edecek. Onun üzere de antrparantez onurluyuz, mutluyuz, gururluyuz.” dedi.

Arslan, bu merkezde müzik, fotoğraf, müzakere, ortaöğretim ve darülfünun tedarik, yabancı komütatör atılmak amacıyla her çeşit eğitimin verileceğini anlattı.

Kompleksin Edremit’in marka değerine koca bir katkısının olacağını dile getiren Arslan, “Firez ve sanata çokça şanlı katkılar sağlayacak.” diyerek konuştu.Share: